نامه مدیرتعاونی لیتوگرافی ایران به وزیر ارشاد

  0
  56
  سفارش های چاپی

   مدیر عامل تعاونی لیتوگرافی ایران در  نامه ای  از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درخواست کرد تا بخشی از ارز دولتی را به خرید زینک های وارداتی اختصاص دهد.

  باتوجه به مشکلات به وجود آمده در بازار کاغذ دولت برای کنترل بازار دست به یکسری اقدامات زد، برای واردات کاغذ ارز دولتی مشخص کرد تا بتواند هم قیمت کاغذ و هم قیمت تمام شده کتاب را کنترل کنند.اما مسئله قیمت تمام شده کتاب تنها به کاغذ مربوط نمی شود. بلکه دیگر کالاهایی هستند که وارد می شوند و صنعت چاپ به صورت مستقیم و غیر مستقیم تحت تاثیر آن ها قرار می گیرد، چرا که صنعت چاپ یک صنعت وابسته است وبسیاری از کالاهای مربوط به این صنعت وارداتی هستند بنابراین به طور غیر مستقیم تحت تاثیر تحریم ها و مشکلات آن قرار می گیرند.

   یکی از این صنایع که تحت تاثیر این مطلب قرار گرفته بخش لیتوگرافی است که یکی از مراحل مهم چاپ است و زینک یکی از کالاهایی است که قیمت آن در قیمت تمام شده یک کالای چاپی اثر گذار است.

  در همین راستا فعالان این صنعت در پی آن هستند که مسئولان را متوجه این مطلب بکنند که قیمت تمام شده لیتوگرافی بر قیمت های نهایی تاثیر گذار است و این بخش نیز باید مورد حمایت دولتی قرار بگیرد. مدیر عامل لیتوگرافان ایران نیز در همین خصوص نامه ای به وزارت ارشاد نوشت و در خواست های این صنف را با این مقام مسئول در میان گذاشت.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فارس، غلامرضا شجاع مدیرعامل تعاونی لیتوگرافی ایران و نماینده تشکل‌های صنعت چاپ و‌مصرف‌کنندگان کاغذ استان‌های کشور طی نامه‌ای به وزیر فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی، درخواستی برای تخصیص یک هشتادم ارز دولتی تخصیصی کاغذ را به واردات زینک ارائه کرد.

  متن نامه مدیر عامل لیتوگرافی  ایران به شرح زیر است:

  جناب دکتر سید عباس صالحی وزیر محترم فرهنگ و‌ ارشاد اسلامی

  با عرض سلام و ادب

  ضمن سپاس از زحمات شما در حوزه خدمت به فرهنگ و‌ هنر کشور اسلامی و مدیریت بدون حاشیه که کمتر زمانی، نظام با وضعیت کنونی مواجه بوده، آرزوی موفقیت بیش از پیش دارم، احتراماً به‌عرض می‌رساند، توزیع زینک توسط شرکت تعاونی لیتوگرافان ایران حتی با یک مورد شکایت یا اعتراض مستند مواجه نبوده است و‌ تقریباً ۹۰ درصد کشور را جهت تامین در توزیع زینک پوشش داده‌ایم و با واردات، بهترین کیفیت زینک‌ را با کمترین قیمت نسبت به همه  واردکنندگان زینک وارد و توزیع کردیم و در بخش مطبوعات، مسئولیت راستی آزمایی را به دستور معاونت مطبوعاتی با حساسیت کامل و در کمال صداقت انجام‌داده‌ایم.

  تقریباً به حدود ۵۰۰۰  کتاب نوبت اول چاپ ناشران توسط حدود ۱۹۷۵ لیتوگراف و‌ چاپخانه در سراسر کشور، زینک‌های دولتی اختصاص یافت و تقریباً ۹۷ درصد توزیع شده است که تعاونی لیتوگرافی آمادگی رسیدگی توسط ارشاد و دیگر ناظران حکومتی را دارد، وضعیت زینک خصوصاً مربوط به مطبوعات مجدداً مانند سال گذشته به‌زودی با کمبود شدید و‌ گرانی زیاد مواجه خواهد شد زیرا تقریباً زینک‌های دولتی مطبوعاتی تمام شده است.

   لذا از حضرت عالی تقاضا دارم به خواست اکثر مطبوعات کشور دستور فرمایید، یک هشتادم از ۴۰ میلیون دلار ارز دولتی تخصیصی کاغذ را به واردات زینک فقط برای تعاونی با توجه به اینکه زینک در کشور تولید نمی‌شود، اختصاص یابد و تعاونی لیتوگرافان ایران فقط سایزهای مخصوص مطبوعات را وارد کند و‌ حداقل ۶ ماه زینک آنان تامین گردد، در صورت تمایل آمادگی تامین زینک‌ ناشران را نیز با همین پیشنهاد فوق داریم.

  ما توان‌ تهیه زینک‌ فقط برای اعضا خود را داریم که سایز آن نیز مناسب مطبوعات نیست و‌ به‌جز اعضا، در حد محدود به غیر عضو نمی‌فروشیم‌.

  بیشتر بخوانید: نمایشگاه بین المللی صنعت چاپ و بسته‌بندی در مشهد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 − یک =