نمایشگاه به مثابه یک دانشگاه

  0
  27
  نمایشگاه چاپ

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، بیست و ششمین نمایشگاه چاپ و بسته بندی ماشین آلات وابسته در آذر ماه امسال در محل نمایشگاه بین المللی برگزار شد. در این آوردگاه  فعالان این حوزه حضور بهم رساندند و به تبادل اطلاعات با یکدیگر پرداختند. این آوردگاه  محلی بود برای دیدار و تبادل اطلاعات میان فعالان این حوزه،محمد حسنلو یکی از فعالان این حوزه چاپ است. وی درباره برگزاری نمایشگاه نقطه نظرات خود را با چاپ و نشر در میان گذاشت.

  محمد حسنلو مدیر مجموعه شهاب جت با معرفی کوتاهی از مجموعه خود گفت: مجموعه شهاب جت اولین سازنده دستگاه‌های فلت بد در ایران است. ما در زمینه‌ی تولید دستگاه‌های فلت بد و تخت، انواع چاپ‌های دیجیتال (به‌صورت بنر، فلکسی و چاپ پارچه) در سایزهای عریض ۵ متر، ۳ متر و سایزهای کوچک ۱۰۰ در ۷۰ فعالیت داریم.

  وی افزود: ما با توجه به ندای رهبرمان که بر تولید ملی تأکید دارند، وارد عرصه‌ی تولید ماشین‌آلات حوزه صنعت چاپ شدیم و مفتخریم که تا کنون بیش از ۴۰۰ دستگاه در اقصی نقاط ایران نصب کردیم. هدف کلی مجموعه‌ی ما کارآفرینی برای جوانان کشور عزیزمان است و به لطف خداوند باشگاه مشتریانمان ما امروز شامل ۴۰۰ مجموعه در کل کشور است.

  حسنلو ادامه داد: تولیدات شهاب جت مشابه دستگاه‌های خارجی است با این تفاوت که قیمت‌هایشان تقریباً نصف تولیدات خارجی است. جا دارد که اینجا بگویم از سرمایه‌گذاران و هر فردی که می‌تواند به هر نحوی در مجموعه ما مشارکت کند خواهش داریم تا به ۱۵ مهندس این کشور کمک کنند و از ایده‌های آن‌ها بهره ببرند.

  وی تصریح کرد: مصرف سالانه چاپ بنر در ایران در حدود ۵ میلیون مترمربع است، چرا باید با این حجم مصرف ماشین‌آلات چاپ بنر را از کشور چین تهیه کنیم؟ این موضوع برای ایرانیان که قشر بسیاری از آن‌ها تحصیل کرده هستند واقعاً جای تأسف دارد.

  اطلاع رسانی ضعیف در نمایشگاه

  مدیر مجموعه شهاب جت درباره معرفی دستگاه جدید در این آوردگاه  گفت: ما امسال دستگاه چاپ فلت بد یو وی را که قابلیت چاپ روی سنگ، شیشه، ام‌دی‌اف، سرامیک، کامپوزیت، چرم، کارتن پلاست، پی‌وی‌سی و هر شیء مسطحی را دارد در این نمایشگاه معرفی کردیم. این دستگاه قابلیت استفاده در ۱۴ صنعت مختلف را دارا است.

  وی با اشاره به سابقه‌ی ۱۵ ساله و حضور مستمر شهاب جت در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی اظهار داشت: این نمایشگاه به‌مانند یک دانشگاه است ولی متأسفانه اطلاع‌رسانی آن خیلی ضعیف است.

  حسنلو درباره اطلاع‌رسانی این رویداد تأکید کرد: شبکه خبر برگزاری نمایشگاه صنایع متالوژی را -که هم‌زمان با نمایشگاه چاپ برگزار شد- اطلاع‌رسانی کرد؛ اما هیچ خبری از نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی در رسانه ملی پخش نشد، هرچند که این نمایشگاه بیشتر تخصصی است و معمولاً افرادی که در این صنعت فعال هستند از آن بازدید می‌کنند.

  بیشتر بخوانید:

  جای خالی بزرگان درآوردگاه  چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 + 16 =