چاپ و بسته بندی اندیشه آمل از ابتدا تا امروز

  0
  30
  چاپ و بسته بندی اندیشه آمل

  مهدی رضاییان، مدیرعامل چاپ و بسته بندی اندیشه آمل: این شرکت با راه اندازی و تولید محصولات مختلف به ویژه در بخش بسته بندی تحول اساسی در استان مازندارن و استان های همجوار خود به وجود آورد. اقداماتی که مجموعه چاپ و بسته بندی اندیشه آمل در دو دهه فعالیت خود انجام داده است باعث ایجاد اشتغال و ارتقا سطح بسته بندی در این ناحیه شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین: مهدی رضاییان، مدیرعامل چاپ و بسته بندی اندیشه آمل است، وی یکی از کارآفرینان مطرح در خطه استان مازندران محسوب می‌شود و بسیاری مجموعه‌ی وی را از بهترین و برترین چاپخانه‌های استان مازندران می‌دانند.

  این کارآفرین پرمشغله درباره چگونگی آغاز به کار چاپ و بسته بندی اندیشه آمل به خبرنگار چاپ و نشر گفت: این مجموعه در سال 73 فعالیت خود را آغاز کرد و بعد از یک دهه تلاش مستمر در سال 83 اولین ماشین دو ورقی میتسوبیشی دسته اول را خریداری کرد. ما در سال 1385 نیز نخستین افست چهار ورقی چهار رنگ در استان را راه‌اندازی کردیم. البته باید بگویم در ابتدای امر این شرکت به صورت یک تعاونی متشکل از ده نفر کارش را شروع کرد و بنده در سال 77 بود که این چاپخانه را خریداری کردم. در آغاز این چاپخانه تنها یک دستگاه افست یک ورقی تک‌رنگ هایدلبرگ و یک دستگاه برش داشت؛ اما با امید و توکل به خدا و البته تلاش‌های مستمر، روز به روز رشد و پیشرفت کرد تا به امروز رسید.

  وی در ادامه افزود: چاپ و بسته بندی اندیشه آمل با راه‌اندازی و تولید محصولات مختلف به ویژه در بخش بسته‌بندی تحول اساسی در استان مازندران و استان‌های هم‌جوار خود به وجود آورد. اقداماتی که چاپ و بسته بندی اندیشه آمل در دو دهه فعالیت خود انجام داده است باعث ایجاد اشتغال و ارتقا سطح بسته‌بندی در این ناحیه شده است.

  رضائیان همچنین در ادچاپ و بسته بندی آملامه اظهار داشت: زمینه فعالیت بنده ابتدا در حوزه لوازم‌التحریر بود و در بازار تهران نیز فعالیت داشتم، باید بگویم فعالیت‌های من در حوزه نشر بود که باعث شد تا با صنعت چاپ آشنا شوم. بنده از همان ابتدا عقیده داشتم که استان مازندران از پتانسیل‌های بسیار بالایی برای رشد و ارتقاء در این رسته برخوردار است و به همین دلیل با امید به خداوند کارم را در صنعت چاپ آغاز کردم.

  نقطه اوج کاری ما زمانی بود که توانستیم دستگاه‌های جدیدی به چاپخانه اضافه کنیم، به کمک تلاش کارکنان و مشتری‌های وفاداری که داشتیم دستگاه‌هایی همچون دایکات بوبست، جعبه چسبانی یاگنبرگ، دستگاه ورنی و غیره به مجموعه ما اضافه شد؛ به‌این‌ترتیب بود که حوزه‌های کاریمان روز به روز افزایش پیدا کرد.

  ما همواره در فکر توسعه و تکمیل چاپ و بسته بندی اندیشه آمل بوده‌ایم و به همین دلیل نیز درصدد هستیم تا دستگاه‌های جدید بیشتری به مجموعه اضافه کنیم که متأسفانه در این راه با بدعهدی یکسری از همکاران با مشکلات زیادی مواجه شده‌ایم.

  مدیرعامل چاپ و بسته بندی اندیشه آمل در خصوص توسعه فضای کاری چاپخانه بیان داشت: ما در سال 85 و در زمینی به مساحت چهار هکتار در کیلومتر 5 جاده هراز اقدام به توسعه مجموعه خود کردیم، در سال 87 نیز سوله‌ای به مساحت دو هزار مترمربع را افتتاح و به مجموعه جدید نقل‌مکان کردیم.

  وی در ادامه تصریح کرد: با اقداماتی که چاپ و بسته بندی اندیشه آمل در استان مازندران انجام داد و با ارتقا سطح کیفی محصولات و واردکردن دستگاه‌های جدید، بخش اعظمی از سفارش‌های چاپی در خود استان مازندران انجام می‌شد و دیگر نیازی به برون‌سپاری کارهای چاپی به بیرون از استان نبود. علاوه بر آن ما از شهرستان‌های دیگری همچون گلستان، قزوین، گیلان و کرمان نیز سفارش‌های کاری داریم. یکی از مشتریان بزرگ و معتبری که با مجموعه ما کار می‌کند برند معتبر و مطرح کاله است که مدت‌هاست با اندیشه آمل همکاری دارد؛ از دیگر مشتریان معتبری که با ما همکاری دارند می‌توانم به صباح گلستان، نوشین گیلان و خرما کرمان اشاره کنم.

   در ادامه مدیرعامل چاپ و بسته بندی اندیشه آمل درباره وضعیت این روزهای چاپ استان مازندران توضیح داد و افزود: راستش را بخواهید با مشکلات اقتصادی که گریبان‌گیر کل کشور شده است همه صنایع با چالش‌های جدیدی مواجه شده‌اند؛ ازجمله صنعت چاپ کشور. همان‌طور که می‌دانید مواد اولیه این صنعت وارداتی است؛ تحریم‌های گسترده و گران شدن ارز به‌شدت بر اقتصاد کشور تأثیرگذار بوده است و قیمت‌های مواد اولیه صنعت چاپ نیز به‌طور سرسام‌آوری افزایش‌یافته است. می‌توانم این‌گونه برایتان مثال بزنم؛ فرض کنید شما مرکب تهیه می‌کنید و کاری را با یک قیمت که فکر می‌کنید مناسب است انجام می‌دهید؛ اما دوباره باید مواد اولیه را تهیه و جایگزین کنید؛ قیمت‌ها آن‌قدر به صورت ناگهانی و با تورمی باورنکردنی افزوده شده است که دیگر قادر به جایگزینی مواد اولیه نیستید.

  این کارآفرین مطرح خطه شمال کشور در ادامه بیان داشت: مشکل اصلی که در این بین وجود دارد اقتصاد بیمار کشور است؛ ما تا زمانی که نتوانیم مشکلات کلان اقتصادی را حل کنیم تمامی صنایع ازجمله صنعت چاپ کشور با بحران روبرو خواهد بود. تا زمانی که صنایع بزرگ تولیدی کشور به خوبی کار کنند صنایع کوچک‌تر و وابسته نیز به حیات خود ادامه می‌دهند؛ اما زمانی که صنایع تولیدی کشور در رکود به سر می‌برند صنایع دیگری همچون چاپ و بسته‌بندی نیز کاری برای انجام دادن نخواهند داشت.

  رضاییان اظهار داشت: فعالان اقتصادی این روزها با مشکلات فراوانی مواجه هستند، بنده در صنف خودمان همیشه سعی داشته‌ام تا به تعهداتم عمل کنم اما این روزها آن‌قدر همه‌چیز غیرقابل پیش‌بینی است که نمی‌دانیم آیا مواد اولیه‌ای که با یک قیمت معین خریداری کرده‌ایم فردا نیز با همان قیمت قابل تهیه هستند یا خیر؟! آیا قیمتی که امروز به مشتری ارائه کرده‌ایم با توجه به تورم فردا باز هم سودی را به همراه دارد یا با ضرر همراه خواهد شد؟!

  وی در پایان افزود: چاپ و بسته بندی اندیشه آمل کار خود را از چاپخانه‌ای کوچک آغاز کرد و با تلاش‌های روزافزون روز به روز گسترش پیدا کرد؛ در حال حاضر نیز با حداکثر توان خود ادامه می‌دهیم اما گرانی ناگهانی ارز و مواد اولیه، بدعهدی همکاران و مشکلات حقوقی، شرایط بسیار سختی را برای مجموعه‌های چاپی به همراه آورده است.روزی مجموعه چاپ و بسته بندی آمل صدها پرسنل داشت، افرادی مختلف و با تحصیلاتی متفاوت، از دیپلم تا فوق‌لیسانس، اما در حال حاضر و با توجه به شرایط ویژه‌ای که در آن قرار داریم مجبور به تعدیل نیرو شده‌ایم؛ هرماه بنده زیر فیش حقوقی بیش از 100 نفر را امضا می‌کردم که این تعداد در حال حاضر به 20 نفر کاهش پیدا کرده است. این مسائل واقعاً برای فعالان اقتصادی دردناک است.

  بیشتر بخوانید:

  رکود در صنعت چاپ همدان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × 3 =