بزرگداشت روز صنعت چاپ در استان فارس

  0
  39
  نشان چاپ

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران و صنوف وابسته استان فارس در جشنواره ی بزرگداشت روز صنعت چاپ گفت: تمامی صنایع به صنعت چاپ به نوعی وابسته هستند و صنعتگران و تولیدکنندگان به آن نیاز مبرم دارند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، «مهدی فرهنگ»، پنج شنبه 27 آذر) در هفتمین دوره جشنواره استانی بزرگداشت روز صنعت چاپ استان فارس به صورت آنلاین گفت: تمامی صنایع به صنعت چاپ به نوعی وابسته هستند و صنعتگران و تولیدکنندگان به آن نیاز مبرم دارند.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران و صنوف وابسته استان فارس افزود: با فعالیت 300 ورق ماشین آلات چاپ شیراز کمبودی نداریم اما فعالیت اشخاص غیرمتحصص و انجام چاپ به صورت زیرزمینی و کاریابی در فضای مجازی می کنند باعث ایجاد مشکلاتی می شود.

  وی اضافه کرد: برای سامان دهی سامانه «ستاد»، تقاضای مدیریت سفارش های استان از استانداری را داریم و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان 2 رسته را به اتحادیه اضافه کردیم تا کار را در شیراز انجام دهند.

  فرهنگ تاکید کرد: به دلیل گرانی کاغذ و ملزومات چاپ، پیشنهاد می کنم که نازل بودن قیمت چاپ به صورت درصدی از قیمت تمام شده کار دریافت شود.

  وی تصریح کرد: از دستگاه ها دولتی انتظار داریم بستری برای استفاده چاپخانه داران از وام های کم بهره ایجاد کنند تا برای بازسازی کارگاه های خود از آن استفاده کنند.

  خاطر نشان می شود، برنامه بزرگداشت روز صنعت چاپ در سالن سبز تالار حافظ با حضور پیشکسوتان، چاپخانه داران و چاپ‌چیان نمونه استان فارس و روسای اتحادیه صنف چاپخانه داران استان فارس برگزار شد.

  بیشتر بخوانید:

  زمان دقیق برگزاری نمایشگاه بین ‌المللی تخصصی صنعت چاپ آلمان
  موج جدید گرانی کاغذ
  افزایش توان صنعت چاپ لرستان در 2 سال اخیر
  ارائه راهکار به منظور حل مشکلات صنعت چاپ

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 × دو =