لزوم نقش حمایتی دولتی در صنعت چاپ

  گفت و گو با حبیب‌الله عابدی، بازرس شرکت تعاونی و مسئول رسیدگی به شکایات اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی

  0
  55
  نقش حمایتی دولت

  مسئول رسیدگی به شکایات اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی گفت: دولت باید با وضع قوانین به جا و درست با رکود فعلی مقابله کند علاوه بر آن باید نقش حمایتی دولت بر صنعت چاپ وجود داشته باشد.

  حبیب‌الله عابدی از چاپخانه‌داران باسابقه استان خراسان، بازرس شرکت تعاونی و مسئول رسیدگی به شکایات اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی که مدت‌ ها مدیر چاپخانه آبرنگ بوده و در این حوزه فعالیت داشته درباره وضعیت این روزهای صنعت چاپ مشهد به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: شهر مشهد یک شهر زیارتی و توریستی است به همین دلیل نیاز به مواد غذایی و تولید سوغات در این شهر همواره وجود داشته است؛ اما از زمانی که بیماری کرونا به کشور وارد شده بسیاری از مراکزی که به واسطه وجود زائران فعالیت داشتند بیکار شده و در نتیجه وضعیت اقتصادی این شهر به رکود کشیده شده است.

  وی در ادامه افزود: همان‌ طور که می ‌دانید چاپ یک صنعت مادر است به این معنا که همه صنایع و مشاغل به ‌نوعی با این صنعت در ارتباط هستند. وقتی مسافر نباشد هتل ‌ها و مراکزی که به کارهای چاپی نیاز دارند تعطیل خواهند شد و در نتیجه حوزه چاپ کاری برای انجام نخواهد داشت.

  نقش حمایتی دولت

  نقش حمایتی دولت از صنعت چاپ

  عابدی تصریح کرد: قبل از بیماری کرونا نیز صنعت چاپ مشهد به دلیل تحریم‌ ها با مشکلات زیادی روبرو بود اما شیوع این بیماری باعث شد تا بسیاری از همکاران ما دست از فعالیت بکشند. همان ‌طور که می ‌دانید دولت اعلام کرد اگر کارکنان و کارگران مجموعه ‌های مشغول به کار به این بیماری مبتلا شوند و جان خود را از دست بدهند مجموعه موظف به پرداخت دیه خواهد شد، یکسری از همکاران به همین دلیل کارشان را تعطیل کردند.

  وی همچنین درباره نقش حمایتی دولت بیان داشت: دولت باید با وضع قوانین به جا و درست با رکود فعلی مقابله کند علاوه بر آن باید نقش حمایتی دولت بر صنعت چاپ وجود داشته باشد. از طرفی گرانی ارز و مشکل بالا بودن قیمت مواد اولیه از جمله مواردی است که نیاز به توجه مسئولان دارد.

  مسئول رسیدگی به شکایات اتحادیه در پایان افزود: بنده در حوزه نشر فعالیت دارم و می‌توانم بگویم که یکی از مشکلات اساسی این حوزه افزایش قیمت کاغذ است. تیراژها فوق‌العاده پایین آمده است و کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند با مشکلات زیادی روبرو هستند. 

  بیشتر بخوانید: پتانسیل بالای صنعت چاپ در مشهد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × 3 =