استفاده از پتانسیل های چاپی و ظرفیت‌ های استان همدان

  نگاهی به وضعیت صنعت چاپ همدان

  0
  9
  پتانسیل های چاپی

  کارشناس مسئول چاپ استان ‌های ارشاد گفت: شهر همدان نیز به علت گسترش صنعت گردشگری نیاز به تولیدات کالاهای چاپی دارد، از این رو باید از ظرفیت‌ ها و پتانسیل های چاپی موجود در این استان استفاده کرد.

  امیرحسین پیشان، کارشناس مسئول چاپ استان ‌ها در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره وضعیت چاپ استان همدان به چاپ و نشر آنلاین گفت: استان همدان یکی از شاخص‌ ترین استان‌ ها از لحاظ تنوع کارهای چاپی در غرب کشور است. با توجه به قدمت و سابقه تاریخی به خصوص درزمینه‌ی گردشگری در این استان، آینده خوبی را می‌ توان برای پیشرفت صنعت چاپ در آن پیش‌ بینی کرد.

  پیشان افزود: همان‌طور که می ‌دانید صنعت چاپ یک صنعت مادر است. شهر همدان نیز به علت گسترش صنعت گردشگری نیاز به تولیدات کالاهای چاپی دارد، از این رو باید از ظرفیت‌ ها و پتانسیل های چاپی موجود در این استان استفاده کرد.

  وی در ادامه بیان داشت: استان همدان به لحاظ اقتصادی، تجاری و کشاورزی از موقعیت بسیار خوبی برخوردار است، همان ‌طور که بیان شد تولیدات در هر زمینه ‌ای به صنعت چاپ نیاز دارند، کالاهای تجاری و کشاورزی در نهایت به بخش بسته ‌بندی صنعت چاپ نیاز خواهند داشت و از این رو می‌ توان بازار خوبی را برای چاپخانه ‌های این استان متصور شد.

  پتانسیل های چاپی

  کارشناس چاپ استان‌ ها درباره سفارش ‌ها و پتانسیل های چاپی همدان گفت: باید در نظر داشت که این استان با دارا بودن بیش از ۱۳۰ چاپخانه و واحدهای زیرمجموعه بستر مناسب و پتانسیل های چاپی برای سفارش‌ های داخلی و خارجی دارد و هم ‌اکنون منطقه سلیمانیه عراق بیش‌ترین حجم سفارش واردات محصولات چاپی از این استان را دارا است.

  پیشان همچنین درباره پتانسیل های چاپی استان همدان تصریح کرد: استان همدان سفارش‌ های چاپی متعددی، به ‌خصوص در زمینه چاپ نشریات و روزنامه ‌های منطقه غرب کشور را نیز پوشش می‌ دهد.

  کارشناس مسئول چاپ استان ‌ها درباره انجام کارهای چاپی در همدان توضیح داد و اظهار کرد: باید گفت بیشتر سفارش‌ های چاپی این استان در خود همدان انجام‌ می ‌شوند اما همان ‌طور که بعضی از استان‌ های هم‌جوار سفارش‌ های چاپی خود را به این استان ارجاع می ‌دهند، طبیعتاً بعضی از کارهای چاپی همدان نیز به خارج از این استان فرستاده می‌ شود که در این باره انتشار کتاب ‌ها بیش‌ترین آمار را به خود اختصاص می‌ دهند.

  پیشان در پایان افزود: آینده صنعت چاپ استان همدان با توجه به مطالب بیان‌شده جای رشد و پیشرفت فراوانی دارد و در همین راستا نیازمند توجه مسئولان مربوط است.

  بیشتر بخوانید: رونق چاپ خراسان رضوی زمینه ساز‌ شکوفایی اقتصاد کشور

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  2 × 4 =