رکود در صنعت چاپ همدان

  نگاهی به وضعیت صنعت چاپ همدان

  0
  75
  صنعت چاپ همدان

  مدیر مجموعه برجیان همدان گفت: در سال‌های اخیر با بحران‌های زیادی دسته و پنجه نرم کرده ایم و این بحران‌ها تأثیرات زیادی بر صنعت چاپ همدان گذارده است. 

  امیر برجیان مدیر مجموعه برجیان است. این مرکز 22 سال است که در حوزه برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌کند و علاوه بر آن 15 سال است که در حوزه چاپ دیجیتال نیز به ارائه خدمات در زمینه‌های چاپ اوت دور، چاپ بنر و فلکسو به مشتریان خود مشغول است.

  وی درباره وضعیت چاپ استان همدان به چاپ و نشر آنلاین گفت: همان‌طور که می‌دانید کشور ما در سال‌های اخیر با بحران‌های زیادی دسته و پنجه نرم کرده است، این بحران‌ها تأثیرات زیادی بر کار صنعت چاپ گذارده‌اند، گران شدن قیمت مواد اولیه به‌خصوص گران شدن کاغذ یکی از مهم‌ترین مشکلات این صنف بوده است. صنعت چاپ همدان با یک رکود اساسی در اکثر شهرهای ایران مواجه است، در شهرهایی مانند تهران و قم این رکود بیشتر مشهود است.

  مدیر مجموعه برجیان در خصوص تغییراتی که در صنعت چاپ همدان رخ‌ داده است به بحث شبکه‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: به وجود آمدن فضاهای مجازی و حذف کاغذ از سیستم نشریات یکی از دلایل مهمی است که صنعت چاپ را در کل دنیا دگرگون کرده است، راه‌حل برون‌رفت از این بحران هماهنگ کردن صنعت چاپ کشورمان با تغییرات جهانی است و این امر نیز نیازمند صرف هزینه و بالا بردن دانش واحدهای چاپی درباره تکنولوژی‌های روز جهانی است.

  وی همچنین در پایان اظهار داشت: وضعیت بازار جهانی به‌گونه‌ای است که نمی‌توان هیچ دورنمایی از آینده داشت، وضعیت چاپ استان همدان نیز قابل پیش‌بینی نیست؛ با وجود بحران‌های پیش‌آمده و تغییرات لحظه به لحظه قیمت ارز نمی‌توان چندان به آینده خوش‌بین بود.

  بیشتر بخوانید: تشکیل اتحادیه چاپخانه داران استان همدان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پانزده + ده =