سرمایه گذاری در صنعت چاپ اصفهان با دیدی فرا ملی

  نگاهی به وضعیت صنعت چاپ استان اصفهان

  0
  83
  صنعت چاپ مازندران

  کارشناس چاپ استان اصفهان معتقد است؛ چاپخانه ‌ها و صنعت چاپ اصفهان، سرمایه‌گذاری ‌های بزرگی انجام داده‌اند و با نگرشی فرا ملی، در حال حاضر با عمده استان‌های کشور در تعامل هستند.

  صنعت چاپ اصفهانمحمود صادقی، کارشناس چاپ استان اصفهان درباره وضعیت صنعت چاپ این استان به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: صنعت چاپ اصفهان در حال حاضر رو به پیشرفت است، اصفهان به‌خصوص در بخش بسته‌ بندی، شرکت ‌های بسیار خوب و قدرتمندی دارد؛ می‌توانم به جرئت بگویم این مجموعه‌ها افق دید بسیار وسیعی دارند و به صورت فراملی در حوزه بسته ‌بندی فعالیت گسترده‌ای می‌کنند.

  وی در ادامه افزود: چنین مجموعه ‌هایی به اندازه چندین چاپخانه در استان اصفهان فعالیت دارند؛ البته بعضی چاپخانه ‌ها نیز در این استان وجود داشتند که به شکل سنتی کار می‌کردند و در این روزهای سخت مجبور به تعطیلی شدند؛ اما از طرفی چاپخانه‌های بزرگی در استان اصفهان وجود دارند که مجهز به جدیدترین دستگاه‌ های روز کشور هستند.

  صادقی تاکید کرد: شرکت ‌های چاپی در استان اصفهان روز به روز در حال پیشرفت و به روزرسانی هستند؛ لازم به ذکر است ماشین‌آلاتی که شرکت ‌های بزرگ اصفهانی به کشور وارد کرده ‌اند در خاورمیانه جزو بهترین ها و جدیدترین دستگاه‌ها به شمار می‌آیند.

  کارشناس چاپ استان اصفهان درباره برون ‌سپاری کارهای چاپی استان اصفهان اظهار کرد: این استان یک منطقه مرکزی محسوب می‌ شود و می ‌تواند سفارشات چاپی شهرهای اطراف را به انجام برساند.

  وی اظهار کرد: افرادی که در حوزه صنعت چاپ و بسته بندی وارد می‌شوند بازار را به خوبی می‌شناسند و کارهایی در اصفهان می گیرد که در استان‌هایی دیگر هنوز انجام نشده است و همین امر یکی از مزیت‌های استان اصفهان است. چاپخانه ‌هایی که در استان ما سرمایه‌گذاری ‌های بزرگی انجام داده‌اند یک نگرش فرا ملی دارند و در حال حاضر نیز با عمده استان‌ها در تعامل هستند؛ علاوه بر آن سفارشات چاپی کشورهای همسایه‌ همچون عراق را نیز به انجام می‌رسانند.

  کارشناس چاپ استان اصفهان درباره آینده چاپ این استان بیان داشت: به نظر بنده به دلیل شکل‌گیری چاپخانه‌ های بزرگ و مجهز در این استان آینده صنعت چاپ اصفهان طوری پیش خواهد رفت که سرآمد سایر استان‌ها خواهد شد؛ اما برای بهتر کردن وضعیت صنعت چاپ آن باید در زمینه‌ی آموزش نیروی انسانی متمرکز شویم، اگر امکانات آموزش بیشتر شود به طوری که بتوانند نیازهای چاپ، پس از چاپ و پیش از چاپ را پوشش دهند، آینده روشنی را در این حوزه مشاهده خواهیم کرد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  18 − 8 =