توسعه اشتغالزایی در کردستان با بازاریابی دستاوردهای صنعت چاپ

  0
  14
  کردستان

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان به همراه رئیس اتحادیه عکاسان، چاپ و نشر استان از تعدادی از چاپخانه های شهر سنندج بازدید به عمل آورد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، عبیدالله رستمی به همراه رئیس اتحادیه عکاسان، چاپ و نشر استان و کارشناسان امر به مناسبت گرامیداشت روز ملی صنعت چاپ ضمن بازدید و همدلی با مدیران چاپخانه های معلم، کاروان و فرهنگ شهر سنندج گفت: بازاریابی و اطلاع رسانی دستاوردهای صنعت چاپ استان کردستان در اقلیم کردستان عراق موجب اشتغالزایی و توسعه این صنعت در استان خواهد شد.

  وی افزود: نیازهای چاپی و بسته بندی و جعبه سازی منطقه از جمله اقلیم کردستان عراق را بایستی به دست آورد تا براساس نیازهای موجود دستگاه های چاپی پیشرفته و مواد اولیه استاندارد را بکار برد تا بازار اقلام چاپی نسبت به چاپخانه های استان احساس نیاز کنند.

  رستمی ضمن تبریک و تهنیت 11شهریورماه روز ملی صنعت چاپ به مدیران و کارکنان چاپخانه های سراسر استان اظهار کرد: نیروهای متخصص در صنعت چاپ استان کردستان قادر خواهند بود در حوزه چاپ و نشر استان تحول عظیمی در همه زمینه های چاپی ایجاد کنند، به واقع صنعت چاپ و نمودهای آن در همه ارکان زندگی و جامعه امروز ساری و جاری است.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در خصوص برگزاری جشنواره صنعت چاپ در استان گفت: با همکاری اتحادیه و چاپخانه های فعال در حال برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره ای بزرگ و با حضور همه فعالان عرصه چاپ استان در ماههای مهر و آبان با رعایت پروتکل های بهداشتی و اطلاعیه ها ودستورالعمل های آتی ستاد مبازه با کرونا کشور هستیم.

  مدیران چاپخانه های فرهنگ، معلم و کاروان از حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و رئیس اتحادیه عکاسان و چاپ و نشر و کارشناسان امر در چاپخانه اظهار خوشحالی نمودند و هرکدام توانمندی ها و گلایه ها و مشکلات حوزه خویش را بیان کردند.

  مدیران چاپخانه ها از ارسال اقلام چاپی ادارات و سازمان های دولتی و همچنین کانون های آگهی و تبلیغات به خارج از استان گلایه مند بودند، با وجود استفاده از آخرین روش ها و متدهای علمی چاپی و رعایت استانداردهای لازم جعبه سازی و بسته بندی هنوز اعتماد لازم به چاپخانه های استان وجود ندارد.

  ظرفیت های لازم برای گسترش و توسعه چاپخانه های استان در همه زمینه های چاپی وجود دارد، شیوع ویروس کرونا موجب کاهش سفارش اقلام چاپی را موجب و خسارت های بسیار زیادی به این حوزه وارد کرده است، تاکنون هیچ کدام از نیروها و کارکنان چاپخانه ها را به دلیل شیوع ویروس کرونا از کار برکنار نکرده اند، متولیان امر به خصوص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حمایت های معنوی از صنعت چاپ استان می تواند دلگرمی مضاعفی ایجاد کند.

  در پایان این بازدیدها در چاپخانه معلم به مناسبت روز ملی صنعت چاپ از کارکنان و نیروهای فعال با اهدای هدیه نقدی با حضور مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تجلیل و قدردانی شد.

  بیشتر بخوانید: حمایت از صنعت بسته بندی در مازندران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × پنج =