افزایش توان صنعت چاپ لرستان در 2 سال اخیر

  یازدهمین جشن صنعت چاپ استان لرستان برگزار شد

  0
  42
  لرستان

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، یازدهمین جشن صنعت چاپ استان که عصر روز سه شنبه 25 آذر ماه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و اصول فاصله گذاری اجتماعی به صورت محدود در تالار ماه حوزه هنری لرستان برگزار شد.

   

  توسعه علمی بشر مرهون صنعت چاپ است

  لرستانمحمود ثمینی، معاون استاندار لرستان گفت: صنعت چاپ نقش بسزایی در انتشار و توسعه ی علمی بشر داشته و بسیاری از تکنولوژی های امروز مدیون و مرهون صنعت چاپ هستند.

  معاون استاندار لرستان افزود: هرگونه ضبط و ثبت و قایع تاریخی، بدون چاپ امکان پذیر نبود و بخش عمده ای از شناسنامه ی تاریخی ملت های مختلف به بهانه ی صنعت چاپ است که تا به امروز ماندگار مانده است.

  وی تصریح کرد: عصر اطلاعات و ارتباطات و ظهور روزنامه نگاری در گرو صنعت چاپ به وقوع پیوست و اگر این صنعت و تلاشگران و فعالان این عرصه نبودند، افکاری که در ذهن دانشمندان، فلاسفه و نویسندگان حوزه های مختلف علمی در ادوار گذشته متبلور شده، امروز در در قالب کتاب به دست ما نمی رسید.

  ثمینی سپس با تاکید بر نقش ویژه صنعت چاپ در توسعه ی امروز استان، گفت: حمایت از فعالان عرصه چاپ استان باید تداوم داشته باشد تا روند توسعه استان از سرعت بیشتری برخوردار شود.

  رشد 23 درصدی تجهیزات و ماشین آلات صنعت چاپ در لرستان

  لرستاناحمد حسین فتایی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان در این مراسم، ضمن تبریک روز پژوهش به تمامی پژوهشگران استان، گفت: از تمامی اصحاب فرهنگ و هنر استان، اساتید دانشگاه و پژوهشگران استان می خواهیم در زمینه «نه گفتن به تجمعات و دورهمی های خانوادگی در شب یلدا» پیشقدم بوده و مردم را به این موضوع ترغیب کنند.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان تاکید کرد: بر اساس آداب و رسوم، شب یلدا همواره فرصتی بوده تا خانواده با حضور در منزل پدر و مادر و در دورهمی های صمیمی، این شب را جشن می گیریم، اما در شرایط حساس کنونی و بالا بودن احتمال ابتلا به کرونا در اینگونه محافل، لازم است در راستای حذف سلامت همه اعضای خانواده، دید و بازدید های شب یلدا را به صورت تلفنی و تصویری برگزار کنیم.

  وی در ادامه سخنان خود با اشاره به پیشینه روشن تمدن در لرستان، ابراز داشت: لرستان در حوزه فرهنگی و هنری از پیشینه روشن تاریخی برخوردار است که دیوارنگارهای میرملاس و هومیان و کاوش های غار کلدر بخشی از این تمدن را به تصویر می کشد.

  بیشتر بخوانید: نهمین جشنواره چاپ استان آذربایجان غربی برگزار شد

  فتایی افزود: سربازان فرهنگ و هنر لرستان در وضعیت سخت کنونی و علی رغم مشکلات و تنگناهای اقتصادی، سنگر خویش را خالی نگذاشته و در زمانی که به گفته مقام معظم رهبری «کشور در جنگ نرم و جنگ اقتصادی با دشمنان نظام به سر می برد » با تمام توان در مسیر توسعه فرهنگی استان گام برمی دارند.

  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته در نزدیک به دو سال گذشته توان صنعت چاپ استان معادل 28/5 ورق افزایش یافته و شاهد رشد 23 درصدی در زمینه تجهیزات و ماشین آلات چاپ بوده ایم که لرستان را به قطب این صنعت در غرب کشور مبدل ساخته است.

  وی سپس به حمایت گسترده از فعالان و تلاشگران صنعت چاپ استان اشاره کرد و گفت: جای خرسندی است که امروز شاهد حضور بانوان توانمند لرستانی در این عرصه و همچنین در حوزه نشر هستیم که می تواند خلاقیت و مسئولیت پذیری در این زمینه ها را افزایش دهد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 + شانزده =