همزمان با روز ملی صنعت چاپ؛ افتتاح توسعه سرمایه گذاری جدید

  0
  29
  روز ملی صنعت

  رضا علافی سلماسی گفت: همزمان با هفته دولت و روز ملی صنعت چاپ سه چاپخانه جدید در مرکز استان آذربایجان‌غربی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ رضا علافی سلماسی، مدیر روابط عمومی و سخنگوی اداره کل ارشاد آذربایجان‌ غربی، در گفت و گو با شبستان اظهار کرد: هم زمان با هفته دولت و روز ملی صنعت چاپ سه چاپخانه جدید آماج، نصیرزاده و فرا رنگ ارومیه در مرکز استان آذربایجان‌ غربی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

   وی افزود: فعالیت این سه چاپخانه در حوزه ‌های ماشین آلات بسته بندی، مقوا و کارتن در مجموعه صحافی و صنایع بسته بندی آماج ارومیه، دستگاه ‌های چاپ دیجیتال در مجتمع چاپ فرارنگ ارومیه و دستگاه چاپ افست یک ورقی دو رنگ در شرکت چاپ نصیر زاده صالح توسط مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی مورد افتتاح، بازدید وبهره برداری قرار می گیرند.

  روز ملی صنعت

  وی ادامه داد: مدیران این سه مجموعه از جوانان موفق چاپخانه های استان هستند که هدف از سرمایه گذاری‌ های جدید را بهینه سازی فرآیند های چاپ، به روز شدن تجهیزات ماشین آلات چاپ و جوابگویی به سفارشات متنوع چاپ، بسته بندی و تبلیغات استان عنوان کرده‌اند.

  این مسئول تصریح کرد: برنامه ریزی برای ورود پرقدرت به تولید کارتن، مقوا، بسته بندی صنعتی و همچنین لیبل و نشر دیجیتال رومیزی از دیگر اهداف آتی این چاپخانه ها عنوان می شود.

  علافی بیان کرد: مجموع سرمایه گذاری انجام یافته در این سه طرح جدید بالغ بر 45 میلیارد ریال برآورد شده است که با بهره برداری از این طرح ها برای 18 نفر به طور مستقیم ایجاد شغل شده است.

  وی با اشاره به روز ملی صنعت چاپ گفت: 11 شهریور هر سال از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان روز ملی صنعت چاپ نامگذاری شده است و اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی آذربایجان غربی همه ساله نسبت به برگزاری جشنواره استانی چاپ اقدام می نماید و امسال نیز در زمان مناسب با توجه به مساعد بودن شرایط عمومی حاکم بر جامعه ناشی از ویروس کرونا محقق خواهد شد.

  شایان ذکر است؛ استان آذربایجان‌ غربی دارای 397 واحد چاپی به تفکیک: 91 باب چاپخانه افست، 221 واحد چاپخانه دیجیتال، 14 واحد چاپخانه صنعتی فلکسوگراور و روتوگراور، 43 باب کارگاه چاپ سیلک اسکرین، 14 باب لیتوگرافی، 14 واحد صحافی و عملیات تکمیلی پس از چاپ با 1200 نفر شاغل در 18 شهرستان تابعه فعالیت می کنند.

  بیشتر بخوانید: تاسیس هفت چاپخانه در استان سمنان با موافقت کمیسیون تخصصی چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یازده − یازده =