ساماندهی فعالیت چاپخانه ها با تشکیل شورای تخصصی چاپ و نشر

  0
  32
  ساماندهی فعالیت چاپخانه ها

  با هدف ساماندهی فعالیت چاپخانه ها و انتشارات در لرستان شورای تخصصی چاپ و نشر استان به زودی تشکیل می‌ شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز لرستان؛ معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: با هدف ساماندهی فعالیت چاپخانه ها و انتشارات در استان لرستان، شورای تخصصی چاپ و نشر استان به زودی تشکیل می شود و از ظرفیت متخصصان و صاحب‌ نظران فرهنگی استان در این زمینه استفاده خواهد شد.

  معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره ‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان افزود: تقویت نظارت بر فعالیت چاپخانه ‌ها و انتشاراتی های استان از مهم ‌ترین اولویت ‌های فرهنگی اداره ‌کل در سال جاری است و در این راستا نیازمند به روزرسانی اطلاعات این حوزه هستیم.

  وی تاکید کرد: معرفی تازه‌ های نشر استان در فضای مجازی و رسانه ‌ها و همچنین ایجاد کتابخانه یک پارچه مجازی نشر استان از دیگر برنامه‌ های معاونت فرهنگی اداره‌ کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با هدف تقویت فعالیت‌ ها و حمایت از فعالان نشر استان است که می ‌تواند علاوه بر معرفی این آثار به ارتقای اقتصاد فرهنگ لرستان نیز منجر شود.

  نیازی با اشاره به ساماندهی فعالیت چاپخانه های استان بیان کرد: تقویت ظرفیت صنعت چاپ استان و تأمین نیازها و حل مشکلات چاپخانه ‌داران نیز مدنظر است و تلاش می ‌شود با احیای اتحادیه مستقل چاپخانه‌ داران استان برخی از کاستی ‌های موجود مرتفع شود.

  بیشتر بخوانید: بررسی وضعیت و مشکلات چاپخانه های لاهیجان

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  11 − 10 =