صنعت چاپ و بسته بندی مازندران بر مدار رونق

  0
  18
  صنعت چاپ و بسته بندی مازندران

  فعالان صنعت چاپ و بسته بندی مازندران در نشستی با حضور نماینده مجلس و مدیرکل ارشاد به بررسی مشکلات و مسائل این حوزه پرداختند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران؛ در این نشست که با حضور عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی، رئیس اتاق اصناف، معاون اداره کل صنعت و معدن و نمایندگان بانک ‌های استان در سالن کنفرانس این اداره کل برگزار شد، علی بابایی کارنامی نماینده مردم شهرستان ‌های ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی گفت: مازندران قطب تولیدات محصولات کشاورزی است، اما در زمینه بسته بندی در استان ضعف‌ هایی داریم که چندان کار علمی نشده و در این زمینه باید تلاش بیشتری صورت پذیرد.

  کارنامی افزود: اگر سه بخش حمایتی دولت، مجلس و بخش خصوصی هماهنگ شوند و اشکالات موجود مرتفع شود، ضمن حمایت‌ های موجود از سوی مجلس و وزارت فرهنگ و ارشاد شاهد پیشرفت‌ های چشمگیری در این حوزه خواهیم بود.

  بابایی کارنامی با اشاره به لزوم افزایش ظرفیت‌ بانک ‌ها در بخش حمایت از صنعت چاپ و بسته بندی مازندران اذعان داشت: بانک ها در ارائه تسهیلات خوب عمل کرده ‌اند، اما با هماهنگی وزارت کار و سایر نهادهای مرتبط و همچنین حمایت همه جانبه مجلس، قطعا فرصت های مناسبی برای طرح ‌های حمایتی از چاپخانه‌ ها ایجاد خواهد شد.

  عباس زارع مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز در این نشست گفت: ما ضمن ایجاد کارگروه ویژه با حضور چاپخانه داران برای ارائه طرح‌ های نوین به بانک‌ ها تا قبل از ۱۱ شهریور (روز صنعت چاپ)، بسترهای لازم را برای ارتقا بخشیدن این صنعت در مازندران مهیا خواهیم کرد.

  وی ضمن انتقاد از بسته بندی‌ های فله‌ای در استان، گفت: فعالان صنعت چاپ و بسته بندی مازندران باید به مسئله چاپ و بسته بندی‌ های خلاقانه، کم حجم و ظریف توجه ویژه ای داشته باشند، چرا که با رعایت این مورد، هم در تحقق شعار سال موفق خواهیم بود.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، به روز رسانی دستگاه‌ ها و نزدیک شدن به تازه ترین دستاوردها در این صنعت را موجب رشد و توسعه این بخش برشمرد و اذعان داشت: می توان با همت و تلاش بیشتر شاهد تحولات خوبی در  صنعت چاپ و بسته بندی مازندران باشیم.

   رئیس اتاق بازرگانی و نمایندگان بانک ‌های استان نیز با اعلام حمایت از صنعت چاپ و بسته بندی مازندران، برای اهدای تسهیلات بانکی در راستای رونق این صنعت قول‌ های مساعد دادند.

  بیشتر بخوانید: ارائه تسهیلات کاغذ به ناشران فعال استان قزوین

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پانزده − 14 =