انجام قیمت گذاری در تمام رسته های چاپ

  گفت و گو با حسین رضازاده، نایب رئیس اتحادیه صنعت چاپ استان خراسان رضوی

  0
  52
  رسته های چاپ

  نایب رئیس اتحادیه صنعت چاپ استان خراسان رضوی گفت: به درخواست اتاق اصناف، کمیته ‌ای برای تعیین قیمت‌ ها در تمام رسته های چاپ در اتحادیه ایجاد کرده و قرار است پس از بررسی‌ های کارشناسی و تأیید نهایی نرخنامه ‌ها، آن ‌ها را به اتاق اصناف ارجاع داده تا اجرایی شوند.

  رسته های چاپحسین رضازاده، مدیرعامل مجموعه گویا اسکنر و نایب رئیس اتحادیه صنعت چاپ استان خراسان رضوی، درباره نقاط قوت صنعت چاپ این استان به چاپ و نشر آنلاین گفت: استان خراسان رضوی به دلیل همسایگی و دسترسی به بازار چاپ کشورهایی نظیر افغانستان از پتانسیل‌ های خوبی برای رشد و توسعه برخوردار است؛ به خصوص در حوزه بسته‌ بندی و کارتن‌ سازی موفقیت‌ های خوبی به دست آورده است.

  وی افزود: موضوع ذکر شده از نکات قابل تأملی است که می ‌توان به آن اشاره کرد. نکته دیگر آنکه استان خراسان به دلیل وسعت و جمعیت زیاد و به طبع آن، وجود سفارشات و تقاضای داخلی، کمتر با کمبود کار مواجه می ‌شود.

  رضازاده در ادامه درباره مشکلاتی که صنعت چاپ مشهد با آن دست به گریبان است گفت: یکی از مشکلاتی که از دیرباز در رسته های چاپ وجود داشته و دارد موضوع قیمت‌ گذاری‌ ها است. متأسفانه همچون دیگر نقاط کشور، بسیاری از فعالان حوزه چاپ این استان نیز در رقابت و جذب مشتری به دنبال ساده ‌ترین و پیش ‌پا افتاده‌ ترین حرکت استراتژیک می‌ روند که آن کاهش قیمت‌ ها و یا به عبارتی قیمت ‌شکنی است.

  وی تاکید کرد: برخی چاپخانه داران با قیمت شکنی تعادل بازار را بر هم می‌ زنند و هم امکان یک رقابت سالم و اصولی را از بازار می‌ گیرند. این در حالی است که راه‌ های زیادی برای جذب مشتری وجود دارد، برای مثال، ارتقاء کیفیت محصول، نوآوری و ارائه خدمات نوین می‌توانند جایگزین بهتری برای به دست آوردن مشتری‌های وفادار باشند.

  نایب رئیس اتحادیه صنعت چاپ خراسان رضوی در ادامه درباره قیمت گذاری در رسته های چاپ افزود: مدتی است که برای کنترل قیمت‌ ها و ایجاد یک فضای سالم رقابتی برای رسته های چاپ، بنا به درخواست اتاق اصناف، کمیته ‌ای برای تعیین قیمت‌ ها در تمام رسته های چاپ در اتحادیه ایجاد کرده ‌ایم که ان شاء الله قرار است پس از بررسی‌ های کارشناسی و تأیید نهایی نرخنامه ‌ها، آن ‌ها را به اتاق اصناف ارجاع داده تا اجرایی شوند.

  مدیر عامل مجموعه گویا اسکنر درباره چگونگی سفارش‌ های استان خراسان رضوی گفت: استان خراسان امکانات کافی برای انجام تمامی مراحل چاپ را در داخل استان دارد به همین دلیل به جز چاپ‌ های خاص و یا سیلندرسازی هلیوگراور، نیازی به برون ‌سپاری سفارشات وجود ندارد. در زمینه چاپ‌ هایی مانند هلیوگراور و چاپ لیبل چند شرکت خوب و بزرگ در مشهد وجود دارند که در این حوزه فعالیت می ‌کنند و استان ‌های هم‌جوار نیز مانند خراسان شمالی و جنوبی و حتی سیستان و بلوچستان، بخش عمده‌ای از سفارشاتشان را به استان خراسان ارجاع می ‌دهند.

  بیشتر بخوانید: چاپ و انتشارات آستان قدس رضوی؛ آینده روشن صنعت چاپ

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 + 18 =