پتانسیل بالای صنعت چاپ در مشهد

  گفت و گو با محمدحسین صافدل، رئیس هیئت‌ مدیره شرکت چاپ و بسته‌ بندی پیمان نو مشهد

  0
  42
  صنعت چاپ در مشهد

  محمدحسین صافدل از فعالان صنعت چاپ و بسته بندی خراسان رضوی گفت: صنعت چاپ در مشهد با وجود مشکلاتی که دارد باقدرت به کار خود ادامه می ‌دهد. استان خراسان به لحاظ مواد غذایی و صنعتی از شرایط خوبی برخوردار است که این امر دلالت بر شرایط مساعد کارخانه‌ های موجود در این استان دارد.

  محمدحسین صافدل، رئیس هیئت‌ مدیره شرکت چاپ و بسته‌ بندی پیمان نو مشهد که یکی از مجموعه‌ های فعال و شناخته شده صنعت چاپ در مشهد و کشور محسوب می ‌شود در گفت ‌و گو با چاپ و نشر آنلاین در مورد وضعیت صنعت چاپ در خراسان رضوی ابراز داشت: چاپخانه ‌های این استان از چاپخانه‌ های مجهز و قوی کشور هستند و از اقدامات خوب و مؤثری که در استان خراسان رضوی برای حمایت و پیشرفت صنعت چاپ و بسته ‌بندی توسط اداره ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت رخ داد می ‌توان به ساخت شهرک صنعتی توس اشاره کرد که محل تجمع چاپخانه ‌های صنعتی بالاخص صنعت چاپ در مشهد شده است.

  صافدل به معرفی مجموعه خود پرداخت و توضیح داد: پیمان نو مجموعه ‌ای بزرگ، منحصربه‌فرد و مجهز در استان خراسان است که فعالیت چاپ را از شهرستان گناباد از دهه 60 شروع کرده، تمام خدمات قبل از چاپ، چاپ و بعد از چاپ را به‌ طور کامل به مشتریان خود ارائه می ‌دهد و در زمینه چاپ کتابهای درسی، چاپ و بسته ‌بندی و تولید جعبه های دارویی و غذایی فعالیت می‌ کند.

  وی افزود: چاپخانه پیمان نو در حال حاضر در مشهد و شهرک صنعتی توس مشغول به کار است، لازم به ذکر است که این مجموعه بیش از ده‌ها بار به عنوان چاپخانه برگزیده در جشنواره‌ های تخصصی صنعت چاپ مورد تقدیر قرار گرفته است.

  این فعال صنعت چاپ و بسته بندی در ادامه به ذکر توانمندی‌ های چاپ و بسته‌بندی پیمان نو پرداخت و برای بیان شفاف توانایی‌های مجموعه به معرفی دستگاه‌ های مجهز این چاپخانه پرداخت و عنوان کرد: یک دستگاه ماشین CD هایدلبرگ سایز 102 مجهز به سیستم UV با توانمندی‌ های بسیار بالا و تخصصی در زمینه چاپ افست UV روی انواع طلق، C.V.P و متالیز؛ همچنین دو ماشین چهارونیم ورقی چهاررنگ و پنج رنگ؛ دو ماشین چهارونیم ورقی دو رنگ و تک رنگ؛ دو ماشین دو ورقی پنج رنگ و چهار رنگ؛ دو ماشین دو ورقی دو رنگ و تک رنگ که همگی از برند هایدلبرگ هستند، ناوگان بخش چاپ چاپ و بسته‌بندی پیمان نو را تجهیز کرده‌اند.

  یکی از فعالان صنعت چاپ در مشهد: ما با عشق و علاقه در این حوزه فعالیت کرده و با مدیریت صحیح از طوفان‌ های فصلی عبور می ‌کنیم.

  یک ماشین بوبست سوئیسی به همراه طلاکوب، یک دستگاه بوبست دایکات، سه دستگاه لترپرس مجهز به سیستم طلاکوب، یک دستگاه برش رول به شیت و یک لاین کامل تولید کتاب درسی مولرمارتینی با 24 خانه ترتیب کن، 16 خانه چسب و برش و غیره یک لاین دوخت منگنه، برای تولید مجله، دو دستگاه سلفون‌کشی دو منظوره واتربیس، سه دستگاه ماشین جعبه چسبان، و غیره درکنار یک دستگاه پلیت‌ستر سوپر استر هایدلبرگ در بخش لیتوگرافی، بخش‌های پیش از چاپ و پس از چاپ مجتمع پیمان نو را تشکیل داده‌اند.

  وی اشاره کرد: مجموعه ما در بحث تجهیزات کار جزو کاملترین‌ها در نوع خود محسوب می‌ شود که این نشان از پتانسیل بالای صنعت چاپ خراسان رضوی دارد.

   رئیس هیئت‌مدیره پیمان نو در ادامه درباره وضعیت صنعت چاپ در مشهد گفت: صنعت چاپ در مشهد با همه مشکلاتی که وجود دارد با قدرت به کار خود ادامه می ‌دهد. استان خراسان به لحاظ مواد غذایی و صنعتی از شرایط خوبی برخوردار است که این امر دلالت بر شرایط مساعد کارخانه‌های موجود در استان خراسان دارد.

  وی افزود: مشکلات همواره و همیشه وجود داشته و خواهد داشت اما ما با عشق و علاقه در این حوزه فعالیت کرده و با مدیریت صحیح از طوفان‌ های فصلی عبور می ‌کنیم. معضلاتی همچون نوسانات قیمت ارز و مواد اولیه و تحریم‌ ها و کمبودها بدون شک بر کار تأثیر گذار بوده ‌اند اما می ‌توان اطمینان داشت که با تدبیر و امید از این مشکلات سربلند بیرون آمد.

  صافدل درباره صنعت چاپ در مشهد تاکید کرد: مجموعه ما نیز چون سایر همکاران در سه ماه اول سال با حجم کمتر کار چاپی و در نه ماه آخر سال با سفارشات بیشتری روبرو هستیم اما با تلاش و مدیریت همواره در پی رفع موانع و کمبودها تلاش می‌ کنیم.

  وی در پایان آینده درخشانی را برای صنعت چاپ در مشهد پیش‌ بینی کرده و افزود: مشکلات همیشه وجود دارند، هم ‌اکنون کل کشور با معضلاتی مانند کرونا و تحریم دست به گریبان هستند اما این به معنای پایان کار نیست، این شرایط به زودی و در آینده حل خواهد شد. ما باید با وجدان کاری بالا کشورمان را برای عبور از این بحران ‌ها همراهی و مدیریت کنیم تا واحدهای صنعتی که نیاز به بسته‌ بندی دارند با مشکل روبرو نشوند.

  بیشتر بخوانید: صنعت چاپ در مشهد نیازمند تدابیر دولتی است

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  7 − دو =