ارتقاء صنعت چاپ استان مازندران

  0
  18
  صنعت چاپ استان مازندران

  استان مازندران از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد برخوردار است و می‌توان با یک برنامه‌ریزی منسجم به رشد و ارتقا صنعت چاپ استان مازندران کمک کرد.

  عباس زارع مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ استان مازندران درباره وضعیت صنعت چاپ در این استان به چاپ و نشر گفت: صنعت چاپ استان مازندران نیز مانند سایر صنایع کشور حال خوبی ندارد. گرانی مواد اولیه و تعطیل شدن کارخانه‌ها و مراکزی که با صنعت چاپ مرتبط هستند باعث شده تا این حوزه با رکود و کم‌کاری مواجه شود؛ اما اگر چاپخانه‌های استان تجهیز و به‌روز شوند می‌توان به آینده صنعت چاپ مازندران امیدوار بود.

  عباس زارع درباره اقداماتی که مسئولان استانی برای بهتر کردن وضعیت چاپ مازندران انجام داده‌اند توضیحاتی داد و افزود: همان‌طور که می‌دانید مازندران مأمن محصولات کشاورزی است. مازندران تولیدات بالایی در میوه‌های چون کیوی و پرتقال دارد و همینطور برنج این استان نیز زبانزد خاص و عام است اما متأسفانه اکنون صادرات این محصولات به شکل فله‌ای انجام می‌شود، اگر ما بتوانیم شرایطی فراهم کنیم تا بخش بسته‌بندی بتواند در این استان فعال شود خدمت بزرگی هم به صادرات استان و هم به صنعت چاپ مازندران انجام داده‌ایم.

  وی در ادامه بیان داشت: اگر صنایع بسته‌بندی در مازندران تکمیل و تجهیز شوند می‌توانیم به توسعه استان کمک کرده و آن را به صنعت چاپ نیز گره بزنیم. اکنون برنامه‌ریزی‌هایی در استان انجام‌شده تا بتوانیم صنعت چاپ را به ماشین‌آلاتی مجهز کنیم که در حوزه بسته‌بندی کار می‌کنند، در این راستا جلساتی با حضور مسئولان مربوط برگزارشده و اقداماتی در حال انجام است.

  زارع افزود: ما درصدد هستیم با دریافت تسهیلات خوب و کم‌بهره صنعت چاپ استان مازندران در بخش بسته‌بندی را به‌روز کنیم.

  مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ استان مازندران در پایان آینده صنعت چاپ این استان را مثبت ارزیابی کرد و افزود: همانطور که عرض کردم استان مازندران از ظرفیت‌های بسیار بالایی برای رشد برخوردار است و می‌توان با یک برنامه‌ریزی منسجم به رشد و ارتقا صنعت چاپ استان مازندران کمک کرد.

  بیشتر یخوانید:

  ترخیص مواد اولیه و ماشین آلات صنعت چاپ از گمرک

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 + 17 =