پلمپ چاپخانه و کتاب های قاچاق

  0
  17
  پلمپ چاپخانه

  کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران روز یکشنبه گذشته موفق به کشف  کتاب های قاچاق و پلمپ چاپخانه شد.

  به گزارش  چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری فارس،‌ کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران روز یکشنبه ۱۰ آذرماه موفق به کشف یک‌ باب چاپخانه و صحافی کتاب های قاچاق شد.

  کلیه کتاب‌های این چاپخانه و صحافی با حکم قضایی ضبط، صورتجلسه و به انبار ویژه کتب قاچاق منتقل شد. این چاپخانه و صحافی پلمپ و صاحب آن تحویل ضابطان قضایی شد. با اقامه شکایت ناشران متضرر از متهم، وکیل اتحادیه به وکالت از شاکیان مبادرت به اقامه دعوی در مراجع ذی‌صلاح خواهد کرد.

  با وجود تمهیداتی که کارگروه صیانت اتحادیه اندیشیده، توفیق در مسیر پیشگیری و مبارزه با قاچاق کتاب بدون مساعدت و همراهی تمامی همکاران صنف ممکن نیست.

  دبیرخانه دائمی کارگروه در محل اتحادیه مستقر و آماده دریافت نظرات، پیشنهادها و اطلاعات همکاران و پدیدآورندگان است.

  اصولا قاچاق کتاب در چزخه نشر و اقتصاد مربوطه به آن خلل ایجاد می کند. انتشار با کیفیت پایین و همچنین گتاب هایی که دارای مجوز نیستند هم برای فرهنگ کشور و همچنین برای اقتصاد مروبط به چاپ و تولید کتاب اثر گذار است. در این مقوله باید جلوی کتاب های قاچاق و مکان هایی که اقدام به تولید و چاپ کتاب های قاچاق می کننو گرفته شود. این کتاب ها پس از چاپ معمولا در اختیار دست فروشان و یا فروشندگان دوره گرد قرار می گیرد که با دری پایین تری نیز به فروش میرسند. این مسئله باعث می شود تا مرئم و مشتریان هم بیش از هر چیز راغب باشند تا کتاب های مورد علاقه خود را با قیمت کمتر و از دست فروشان تهیه کنند. اتحادیه ناشران نیز  برای این مسئله اقدام به شناسایی و پلمپ یک چنین چاپخانه هایی می کند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 + ده =