عبور از مشکلات صنعت چاپ با اتحاد

  0
  62
  فیلم های پلیمری

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران: این روزها دورانی است که به دلیل محدودیت های کرونایی بسیاری از مشاغل از کار باز ماندند. به منظور حفظ جان شهروندان مشاغلی که از اهمیت حیاتی کمتری برخوردار بودند در این دو هفته تعطیل اعلام شدند. یکی از اصناف حیاتی که توانست در این مدت به کار خود ادامه دهد صنعت چاپ بود. در همین رابطه گفت‌وگویی کوتاه با رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران داشتیم.

  احمد ابوالحسنی؛ رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران درباره محدویت های اعمال شده بر صنعت چاپ و چاپخانه های تهران به خبرنگار چاپ و نشر آنلاین گفت: جا دارد در همین جا از تمام چاپخانه های تهران که به خوبی تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند تشکر ویژه ای به عمل بیاورم. در این مدت ما با مسئولان مربوط رایزنی های لازم را به عمل آوردیم و توانستیم چاپخانه ها را از مشاغل گروه 2 به مشاغل گروه 1 که اجازه فعالیت دارند منتقل کنیم.

  صنعت چاپوی همچنین افزود: یکسری از چاپخانه ها هستند که فعالیتشان برای ادامه ی حیات جامعه به خصوص در این شرایط سخت لازم است. بعضی چاپخانه ها در چاپ و تولید جعبه های ماسک، شوینده های ضروری و الکل فعالیت می کنند. همانطور که می دانید هموطنان عزیزمان به این مواد ضروری نیاز دارند که بدون بسته بندی نمی تواند در اختیارشان قرار بگیرد.

  در همین رابطه ما توانستیم با مدیر کل ستاد مبارزه با کرونا و همچنین اداره اماکن صحبت کرده و آنان را قانع کنیم که فعالیت این عزیزان در حوزه صنعت چاپ ضروری است. یکسری از چاپخانه ها نیز در پاساژهای پایتخت به لطف اجازه اماکن به فعالیت خود ادامه دادند تا چرخه ی تولید مواد مورد نیاز مردم از چرخش نایستد.

  تاکید بر اتحاد صنعت چاپ

  صنعت چاپابوالحسنی بیان داشت: در این دو هفته تعطیلات اتحادیه چاپخانه داران تهران از فعالیت باز نماند، یکسری ازگروه های صنعت چاپ همچون گروه لیبل به اتحادیه مراجعه کرده و به بیان مشکلات خود پرداختند. اتحادیه نیز در این مدت سرگرم بررسی و حل مشکلات مربوط به گروه های مربوط به صنعت چاپ بود. همچنین ما در این دوره رایزنی هایی با دارایی برای رفع مشکلات مربوط به مالیات ها داشتیم؛ از طرفی هر کدام از گروه های مربوط به صنعت چاپ مطالبات و مشکلاتی داشتند که در این  مدت مشغول رسیدگی به آن ها بودیم.

  رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران در پایان ضمن تشکر و قدردانی از همه فعالان این حوزه اظهار امیدواری کرد که می توان با اتحاد و همکاری در صنف معظم چاپ از سایر مشکلات عبور کرد.

  بیشتر بخوانید: جای خالی کمپانی‌ های خارجی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 5 =