پیشنهاد لغو طرح ترافیک برای اهالی چاپ و نشر

  0
  31
  طرح ترافیک

  غلامرضا شجاع، مدیر عامل شرکت تعاونی لیتوگرافان، مهر وپلاک و ‌چاپ اسکرین طبق مکاتباتی از دکتر سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو کمیته مرکزی کرونا خواستار لغو طرح ترافیک برای اهالی چاپ و نشر که در محدوده طرح ترافیک فعالیت دارند، شد.

  غلامرضا شجاع خطاب به سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضو کمیته مرکزی کرونا گفت: از حضرتعالی تقاضا دارم با کمک اتحادیه های ناشران و کتابفروشان،  چاپخانه داران، لیتوگرافان، انجمن های چاپ ونشر و سایر دست اندرکاران حوزه چاپ و نشر با توجه به شیوع بیماری کرونا محدودیت های ترافیکی را برای خدمت گذاران فرهنگ و صنعت هنر بدون قید و شرط کاهش دهند.

  شجاع با اشاره به اینکه بیشتر فعالیت امور چاپ و نشر در محدوده ی طرح ترافیک (نواحی بهارستان، میدان و ‌خیابان انقلاب اسلامی) است، بیان کرد: برای این کار می توان شماره اتومبیل فعالان این حوزه را توسط اتحادیه ها به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ارائه کرد، تا با ماشین شخصی شان در محدوده تردد کنند.

  مدیر عامل شرکت تعاونی لیتوگرافان اظهار کرد: کاهش محدودیت های طرح ترافیک قبل از ارائه تسهیلات و سایر وعده‌ها حداقل کاری است که برای سلامتی همکاران فعال در حوزه چاپ و نشر صورت می گیرد.

  تخصیص هزینه ای برای رعایت پروتکل های بهداشتی

  وی در ادامه با بیان اینکه دولت هیچ‌گونه کسر بودجه ریالی ندارد و تاکنون هم با پرداخت حقوق حدود ۱۰ میلیون حقوق بگیر خود و بازنشستگان این ادعا را عملاً ثابت کرده است، با ارائه پیشنهادی به دولت و عضو کمیته مرکزی کرونا گفت: یکی از عوامل اصلی شیوع کرونا در بین مردم پايین دست و زیر خط فقر نبود درآمد برای رعایت حداقل های لازم پروتکل های بهداشتی است. بنده پیشنهاد می دهم تا دولت ماسک به اندازه کافی و به صورت مجانی در اختیار این خانواده ها قرار دهد و یا وجه آن را همراه با یارانه به آنها بپردازد زیرا واقعاً عده بیشماری قادر به خرید ماسک نیستند.

  شجاع ادامه داد: بنده از اسفندماه تاکنون ماسک برای کارکنان شرکت تعاونی و خانواده ام را به صورت عمده خریده‌ام که قیمت آن بین ۱۶۰۰ تا ۳۳۰۰ تومان بوده است و مسلماً خانواده های مستضعف، توان خرید عمده را ندارد و این کالا را باید ‌گرانتر خریداری کنند.

  وی خاطرنشان کرد: اگر حداقل قیمت هر عدد ماسک را ۱۶۰۰ تومان در نظر بگیریم، ماهانه هر فرد به ۲۵ عدد ماسک نیاز دارد چون خیلی وقت ها پیش می آید و مجبورید حتی روزی ۲ یا ۳ عدد ماسک را به علل گوناگون مانند افتادن به زمین و غیره استفاده کنیم و این برای هر فرد به صورت ماهانه ۴۰ هزار تومان است که به هزینه آنان تحمیل شده است. مطمئناً با این اقدام آمار مبتلایان به کرونا کاهش خواهد یافت.

  بیشتر بخوانید:

  تداوم فعالیت چاپخانه داران در گرو اصلاح قوانین و آیین‌نامه ها

  جزئیات لغو طرح ترافیک در هفته های آتی

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سیزده + 12 =