کم لطفی به چاپ سیلک از سوی اتحادیه صنعت چاپ همدان

  نگاهی به وضعیت صنعت چاپ همدان

  0
  23
  چاپ سیلک

  مدیر چاپ امید همدان گفت: بنده که در زمینه چاپ سیلک فعالیت دارم از اطراف شهر همدان همواره مشتری داشته ‌ام اما رکود اقتصادی شدیدی که این سال ‌ها بر کل کشور سایه افکنده تأثیرات مخرب خود را بر صنعت چاپ همدان نیز گذارده است.

  مسعود مهاجرانی، مدیر چاپخانه امید همدان در گفت و گو با چاپ و نشر آنلاین گفت: چاپخانه امید در حوزه چاپ سیلک فعال است و اولین مجموعه ‌ای است که در بخش چاپ سیلک در غرب کشور به فعالیت مشغول شده است.

  وی درباره فعالیت ‌های چاپخانه امید گفت: این چاپخانه کار خود را حدود 30 سال پیش آغاز کرده است، بنده به دلیل علاقه و مهارتی که در چاپ سیلک داشتم در این حوزه کار می‌ کنم و ابداعاتی به لحاظ فرم چاپی و رنگی در صنعت چاپ انجام داده ‌ام، صنعت ابر و باد را به شکل صنعتی درآورده‌ام.

  چاپ سیلکوی افزود: می‌توانم روی انواع و اقسام مواد طراحی و رنگ‌آمیزی کنم. چاپ سیلک حوزه مستعدی است اما متأسفانه اتحادیه صنعت چاپ همدان هنوز به این مطلب التفاتی نکرده است، هرچند که باید گفت اتحادیه صنعت چاپ همدان نوپا است و در طی این سال ‌ها به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا، این شهر از داشتن اتحادیه چاپ محروم بود.

   

  مهاجرانی درباره وضعیت صنعت چاپ همدان گفت: به نظر بنده همدان در زمینه چاپ آن‌طور که باید و شاید قوی عمل‌ نکرده است، این استان از نظر تجهیزات، نتوانسته خودش را به‌روز کند، شاید اگر یکسری تسهیلات ویژه از جانب مسئولان به این بخش تعلق بگیرد و از لحاظ مالی تغذیه شود بتواند قابلیت ‌های خود را نشان دهد اما در حال حاضر رکود سنگینی بر صنعت چاپ همدان سایه انداخته است.

  مدیر چاپخانه امید درباره وضعیت سفارش‌ های این استان افزود: استان همدان معمولاً سفارش ‌های چاپی را در خود استان انجام می ‌دهد و از اطراف شهر همدان نیز سفارش برای کارهای چاپی دارد، بنده که در زمینه چاپ سیلک فعالیت دارم از اطراف شهر همدان همواره مشتری داشته ‌ام اما رکود اقتصادی شدیدی که این سال ‌ها بر کل کشور سایه افکنده تأثیرات مخرب خود را بر صنعت چاپ همدان نیز گذارده است.

  بیشتر بخوانید: اتحادیه چاپخانه داران همدان نوپا اما کارآمد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست + 1 =