برنامه ریزی برای نمایشگاه کتاب آغاز شد

  0
  47
  صنف صحاف

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایبنا، رئیس انجمن فرهنگی ناشران آموزشی درخصوص انتخاب مکان نمایشگاه  و انتقال آن از شهر آفتاب به مصلی تهران اظهار داشت: بهترین گزینه برای برگزاری نمایشگاه کتاب مصلی تهران است.

  این مقام مسئول در خصوص انتخاب مکان نمایشگاه  و انتقال آن از شهر آفتاب به مصلی تهران اظهار داشت: بهترین گزینه برای برگزاری نمایشگاه کتاب مصلی تهران است، با توجه به مسافت بسیار زیاد شهر آفتاب از مراکز شهری مردم به سختی می توانستند به نمایشگاه بیایند و باید یک روز کامل برای رفت و آمد خود برنامه ریزی می کردند، این مسئله باعث می شد تا مردم از دیدار نمایشگاه صرف نظر کنند. و این ضرر جبران ناپذیری به ناشران و اهالی فرهنگ می زد.

  امین آصفی، رئیس انجمن فرهنگی ناشران آموزشی با بیان اینکه انتخاب مصلای تهران از میان گزینه‌های پیشنهادی برای نمایشگاه کتاب تهران بهترین کار بود، مردم با انتخاب مصلی به راحتی و با وسایل نقلیه عمومی قادر به رفت و آمد به نمایشگاه خواهند بود حتی می توانند چند روز برنامه ریزی داشته باشند و از سر کار خود را به نمایشگاه برسانند و نیازهای خود در زمینه خرید کتاب را بر طرف کنند. این هم به نفع ناشران است و هم به نفع مردم.

  نمایشگاه کتاب، خانه به دوش هر ساله

  وی با بیان اینکه سال‌ها است نمایشگاه کتاب تهران خانه‌به‌دوش است و جای ثابتی ندارد، افزود: ناشران هر سال استرس دارند که نمایشگاه کتاب در کجا و با چه کیفیتی برگزار می‌شود.

  آصفی همچنین درباره سالن ناشران آموزشی نمایشگاه کتاب تهران گفت: دو سال است که برای بخش کمیته علمی فرهنگی این سالن‌ها بودجه‌ای در اختیار نداریم ولی با این وجود، کمیته فعال بوده است و هزینه‌های آن را از بودجه داخلی انجمن ناشران آموزشی تامین کردیم.

   هر بخش از نمایشگاه کار تبلیغات برای غرفه های خود را خودش بر عهده بگیرد، به این ترتیب همه به ایجاد درآمد کمک می کند و هم از آن هزینه‌ها در نمایشگاه و سپس در انجمن‌های صنفی بهره‌برداری شود.

  وی یادآور شد: سال گذشته تبلیغات هم نداشتیم؛ در‌حالی‌که سال‌های قبل هزینه تبلیغات را در کمیته علمی فرهنگی هزینه می‌کردیم و این کار  مناسب شأن انجمن بود اما در سال ۱۳۹۷ چنین امکانی فراهم نشد.

  آصفی با بیان اینکه امیدواریم برای نمایشگاه سی‌وسوم تبلیغات را به همه بخش‌ها برگردانند، عنوان کرد: این کار موجب می‌شود تا هر بخش درآمدزایی داشته باشند و بتواند در نمایشگاه هزینه کند و حتی مازاد آن بعدا در انجمن‌ها هزینه شود.

  وی همچنین درباره اینکه بهتر است از نمایندگان تشکل‌ها در مدیریت‌، معاونت و بخش‌های مختلف‌ نمایشگاه استفاده شود، گفت: این درخواست هر سال مطرح می‌شود ولی معمولا این موضوع رخ نمی‌دهد؛ در‌حالی‌که این موضوع می‌تواند به بهتر برگزار شدن بخش‌های مختلف نمایشگاه کمک کند.

  مسئله نمایشگاه کتاب و مکان  برگزاری آن هر سال مورد بحث و مناظره قرار می گیرد، نمایشگاه بین المللی سال ها است که دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد، می ماند دو گزینه مصلی و شهر آفتاب، شهر آفتاب به قدری دور است که برای کسانی که حتی وقت آزاد دارند نیز رفت و آمد سخت است چه برسد به کارمندانی که یک روز  جمعه دارند و تا ۵و ۶ عصر سر کار هستند.

  به همین دلیل بهترین گزینه برای نمایشگاه کتاب مصلی است تا اکثر مردم بتوانند با فراق بال در این رخداد فرهنگی شرکت کنند. به همین منظور مسئولین با رای زنی های خود این گزینه را انتخاب کردند که به نظر می رسد بهترین گزینه باشد.

  اما مشکل دیگری که در این میان پدید می آید مسلما مشکل ترافیک است که باید فکری برای آن اندیشید چرا که از اول نمایشگاه تا پایان نمایشگاه با ترافیک شدید در ناحیه مصلی تهران مواج خواهیم شد که باید برای مهار آن از چندیت ارگان کمک گرفته شود تا هم از حجم ترافیک کاسته شود و هم با ازدحام ومردم و ماشین ها مواجه نشویم. این رخداد فرهنگی به شدت مهم است و باید تمام برنامه ریزی ها انجام شود تا با آبرومندی به پایان برسد.

  بیشتر بخوانید: نمایشگاه کتاب گلستان و استقبال بی سابقه مردم

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهار × سه =