نمایشگاه کتاب گلستان و استقبال بی سابقه مردم

  0
  19
  اوقات فراغت

  به دلیل استقبال پر شور مردم از نمایشگاه کتاب گلستان و خرید خوبی که از غرفه های کتاب شد نمایشگاه یک روز دیگر تمدید شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر – معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان بیان کرد: به دلیل بهره بردن بیشتر ناشران و مردم از نمایشگاه کتاب گلستان با نظر ستاد برگزاری، نمایشگاه کتاب گلستان یک روز دیگر تمدید شد.

  احمد گلچین در حاشیه نمایشگاه کتاب گلستان  اظهارکرد: رویداد بزرگ سیزدهمین نمایشگاه کتاب گلستان از ۲۴ آذر در نمایشگاه بین المللی گرگان آغاز به کرد و تا ۲۹ آذر ادامه دارد.

  وی  هچنین در خصوص شرکت مردم در نمایشگاه کتاب و حضور همه جانبه آن ها  بیان کرد: شاهد حضور مردمی در نمایشگاه کتاب بودیم و غرفه داران نیز توانستند فروش بسیار خوبی داشته باشند وی همچنین  گفت در نخستین روز ۹۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بن به فروش رفت.

  معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: از ابتدای نمایشگاه تا سومین روز از مجموع برنامه ای  که تدارک دیده شده بود (۸۰۰ میلیون تومان)، ۴۰۰ میلیون تومان فروخته شد.

  این مقام مسئول همچنین گفت انتظار داریم تا در آخرین روز نمایشگاه فروش بهتری داشته باشیم. وی در ادامه گفت: امسال در چینش غرفه ها تدابیری اندیشیده شده که از فضای نمایشگاه حداکثر استفاده شود و ساعات های نمایشگاه نسبت به سال های گذشته افزایش پیدا کرده است.

  نمایشگاه های کتاب و دلگرمی ناشران

  نمایشگاه های اینچنینی در این روزها که ناشران با مشکلات فراوانی روبرو هستند می تواند مایه دلخوشی و دلگرمی آن ها باشد. این نمایشگاه ها در فروش کتاب های منتشر شده نقش اساسی دارند. گرانی کاغذ و علاوه بر آن گرانی سایر اقلام مانند جوهر و زینک قیمت تمام شده یک کتاب را به شدت افزایش داده است.

  تحریم هایی که علیه ایران انجام شده باعث گردیده تا قیمت کتاب به شدت گران شود و از سبد کالای خانواده ها بیرون گذاشته شود. اما برگزاری نمایشگاه های کتاب گذرگاه هایی است که می تواند به این مسئله کمک کند. در این مکان ها مردم به قصد خرید کتاب به نمایشگاه می آیند و بعضا از تخفیف هایی نیز برخوردار می شوند.

  برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند تا حدودی برای ناشران و اهالی صنعت نشر مفید واقع شود. علاوه بر آنکه سبب اعتلای فرهنگ نیز می شود چرا که کتاب کالایی گرانبها است و باید برای نگه داشتن آن در سبد کالای خانواده هر کاری که لازم است  انجام داد. در این خصوص دولت تدابیری اندیشیده و با کمک  کاغذ دولتی کمکی اندک  به ناشران انجام داده است اما از سوی دیگر برگزاری نمایشگاه کتاب استانی و حمایت و پشتیبانی از چنین رویداد هایی قطعا بی تاثیر نیست.

  گلچین در خصوص تمدید شدن نمایشگاه بیان کرد: به دلیل بهره بردن بیشتر ناشران و مردم از نمایشگاه با نظر ستاد برگزاری، یک روز نمایشگاه تمدید شد تا مانند سال های قبل مردم ۶ روز از این فضا استفاده کنند، از طرف دیگر روز انتهایی -که به نمایشگاه اضافه شده- تعطیل بوده و مردم فرصت بیشتری برای خرید کتاب دارند.

  وی  هچنین تصریح کرد: برنامه های جنبی با موضوعات متفاوت مانند نشست فصل کتاب، رونمایی کتاب، کارگاه های آموزشی و نقد کتاب و غیره در خلال نمایشگاه برقرار است.

  گلچین همچنین با اشاره به رکوردشکنی استاندار گلستان در بازدید از نمایشگاه گفت که استاندار تاکنون سه بار از نمایشگاه بازدید کرده که نشان از توجه وی به حوزه فرهنگ است.

  گفتنی است که سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب گلستان با حضور بیش از ۵۰۰ ناشر و ۷۳ هزار و ۹۷۰ عنوان کتاب از ساعت ۱۱ صبح تا هشت عصر در محل نمایشگاه بین المللی گرگان برپا است.

  بیشتر بخوانید: سه گزینه برای مکان برگزاری نمایشگاه کتاب

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  دو × 5 =