نمایشگاه کتاب را به ناشران واگذار کنید

  0
  15
  نمایشگاه کتاب

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مدیر مسئول انتشارات تجلی مهر با انتقاد از عملکرد برخی در وزارت ارشاد، از واسپاری ناقص امور اجرایی نمایشگاه کتاب به ناشران گفت.
  واگذاری کامل امور اجرایی نمایشگاه کتاب به نفع عده ای مرتبط با وزارت ارشاد نیست. کامران شرفشاهی مدیر مسئول انتشارات تجلی مهردر خصوص واسپاری امور اجرایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به ناشران گفت: ظرفیت انجام امور اجرایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در بین ناشران وجود دارد؛ اما اشخاصی در بدنه وازرت ارشاد هستند که منافعشان ایجاب می‌کند، همچنان خودشان برگزارکننده نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران باشند.

  تا زمانی که این نگرش وجود دارد و منفعت عده خاصی در میان است، بعید می‌دانم امور اجرایی نمایشگاه کتاب به طور کامل به ناشران سپرده شود.

  او افزود: بسیای از ناشران برای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران پیش قدم شدند، اما همچنان با دست انداز‌هایی رو به رو هستند و جلوی پای ناشران سنگ اندازی‌ می شود.

  نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از جهات مختلف مناقعی دارد؛ چه منافع معنوی و چه منافع مادی و برای برخی به صلاح نیست امور اجرایی آن به طور کامل به ناشران سپرده شود! کسانی که معمولا در این زمینه دست اندرکار هستند، ناشران را متهم می‌کنند به اینکه نمی‌توانند نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را برگزار کنند.

  گردش مالی بالای نمایشگاه کتاب

  مدیر مسئول انتشارات تجلی مهر با اشاره به اینکه نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گردش مالی بسیار قابل ملاحظه‌ای دارد، بیان کرد: از این رهگذر کسانی که در کار برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب بودند، دست خالی از نمایشگاه برنمی گشتند و منافعی عایدشان شده است.

  اگرچه گاهی برخی مسئولان همراهی کردند و دستور دادند امور اجرایی نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به تشکل‌های نشر به طور کامل واگذار شود، اما اراده‌ جدی در کار نبود. از سوی دیگر مافیای پشت پرده همواره سعی کرده، امتیاز برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را برای خود حفظ کند.

  بیشتر بخوانید:

   

  کتاب‌ فروشان نیاز به آموزش دارند

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 + دوازده =