نمایشگاه کتاب در قم

  0
  7
  کاغذ

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری شبستان از قم،  نمایشگاه کتاب قم با حضور رئیس مجلس پنج شنبه ۱۲ دی ماه افتتاح خواهد شد. این روزها میزان آمار کتاب خوانی در کشور پایین آمده است. یکی از دلایل عمده این مطلب مشکلات اقتصادی است. مشکلاتی که با به وجود آمدن نوسانات ارزی آغاز شد. این مطلب بر روی واردات یکسری از محصولات اثر گذاشت. یکی از این محصولات کاغذ بود. کاغذ یکی از مهمترین مواد مورد نیاز برای تولید یک کتاب است. با توجه به افزایش چندین برابری قیمت کاغذ قیمت کتاب نیز افزایش یافت.

  همه این مطالب باعث شد تا ناشران از پای بیوفتند و کتاب نیز از سبد کالای خانواده بیرون گذاشته شوند. با تمام این احوالات برگزاری نمایشگاه های محلی کمک فراوانی به ناشران می کند. به این صورت که با دادن انگیزه و البته یکسری بن کتاب شوق کتاب خوانی را دوباره در مردم زنده می کنند. نمایشگاه کتاب قم نیز به همین منظور و با حضور ناشران آغاز به کار می کند.

  رئیس اتحادیه ناشران قم از آغاز به کار چهاردهمین نمایشگاه کتاب استان قم از ۱۳ دی ماه خبرداد و گفت: در نمایشگاه امسال بیش از ۹۰ هزار عنوان کتاب عرضه می‌شود.

  این مقام مسئول همچنین در نشست خبری که به منظور اطلاع رسانی درباره چهاردهمین نمایشگاه کتاب قم برگزار شد از حضور رئیس مجلس شورای اسلامی علی لاریجانی در نمایشگاه خبر داد و گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی در روز پنجشنبه ۱۲ دی ماه ساعت ۱۵٫۳۰ نمایشگاه را افتتاح خواهد کرد. 

  در این مقاله می خوانید

  نمایشگاه کتاب قم میزبان فرهیختگان خواهد بود

  رئیس اتحادیه ناشران قم افزود: شروع نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های استان قم از جمعه ۱۳ دی خواهد بود و غرفه داران تا روز جمعه ۲۰ دی ماه از ساعت ۱۵ تا ۲۲ پذیرای اقشار مختلف فرهیخته مردم خواهند بود.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود از ثبت نام ۵۸۰ ناشر برای شرکت در این نمایشگاه خبرداد و گفت: به دلیل کمبود مکان ۳۴۱ ناشر را پذیرفتیم که در ۲۴۰ غرفه در سالن اصلی و چادری در حیات جانمایی شده اند.

  خرمی با اشاره به این که بالغ بر ۹۰ هزار عنوان کتاب در نمایشگاه کتاب امسال عرضه می‌ شود، گفت: موضوعات این کتاب ها دینی، حوزوی، عربی، کودک و نوجوان، حقوق، دانشگاهی، ادبیات، تاریخ، هنروفلسفه، پزشکی، زبان، کمک آموزشی، کشاورزی و روانشناسی است.

  وی با اشاره به حضور حدود ۳۴ غرفه برای کودک و نوجوان عنوان کرد: نشست های تخصصی حوزه کودک و نوجوان با حضور کارشانسان عرصه کودک و نوجوان نیز در طول این هفته برگزار می‌ شود.

  رئیس اتحادیه ناشران قم خاطرنشان ساخت: مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بن کارت بانک شهر با حمایت اداره کل ارشاد اسلامی استان قم به علاقه مندان در نظر گرفته شده که ۲۰ درصد تخفیف یارانه برای آن در نظر گرفته شده و ۱۰ تا ۲۰ درصد نیز خود ناشران تخفیف می‌ دهند که حداقل تخفیف ۳۰ درصدی را در نمایشگاه شاهد خواهیم بود.

  برگزاری نمایشگاه کتاب از سری حمایت هایی است که دولت می تواند برای کمک کردن به ناشران انجام دهد. این روزها که وضعیت بازار کتاب مشوش است، دولتی باید علاوه بر کمک های اقتصادی به این بخش مهم با برگزاری نمایشگاه های کتاب و اعمال سیاست های درست شوق کتاب خوانی را در مردم بر انگیزد.

  بیشتر بخوانید:

  انتظارات ناشران از سی و سومین نمایشگاه کتاب
  افتتاح نمایشگاه کتاب در شهری اساطیری

   

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 4 =