کرونا و نوسانات قیمت دلار و کاغذ، علل رکود صنعت نشر

  گفت و گو با جلال صابری نژاد مدیر مسئول انتشارات اری ترین

  0
  12
  نوسانات قیمت دلار و کاغذ

  صابری نژاد گفت: نوسانات قیمت دلار و کاغذ به همراه شرایط کرونایی جامعه باعث شده تا ناشران رغبت چندانی به انتشار کتاب نداشته باشند و صنعت نشر دچار رکود شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ جلال صابری نژاد، مدیر مسئول انتشارات اری ترین در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره انتشار کتاب در این انتشاراتی و نوسانات قیمت دلار و کاغذ گفت: همچنان بازار نشر در وضعیت رکود به سر می برد ما در انتشارات آریترین تنها یک اثر را در دست بررسی داریم این کتاب را هم پس از بررسی و تصمیم مؤلف برای انتشار کتاب چاپ خواهیم کرد. متاسفانه الان تا حدی نوسانات قیمت دلار و کاغذ به همراه شرایط کرونایی جامعه باعث شده تا ناشران رغبت چندانی به انتشار کتاب نداشته باشند.

  وی با تاکید بر تاثیر نوسانات قیمت دلار و کاغذ بیان کرد: اکثر ناشران تعدیل نیرو کرده اند شرایطی که در بازار نشر وجود دارد از جمله تعطیلی برخی کتابفروشی‌ها ناشران را برای ادامه کار در صنعت نشر مردد کرده است هم اکنون اکثر ناشران اوضاع نشر را بررسی می‌کنند ببینند می ‌توانند فعالیتشان را در صنعت نشر حتی تا شش ماه دیگر ادامه دهند، چون ماندگاری بیماری کرونا در جامعه نامشخص است.

  صابری نژاد ادامه داد: برخی از مشکلات صنعت نشر که از دهه ‌های پیش وجود داشته همچنان حل نشده باقی مانده است که از جمله آن ‌ها می‌ توان به مشکلاتی که ناشران در زمینه پخش و توزیع کتاب دارند، اشاره کرد همچنین کتاب از سبد خرید خانوار‌ها حذف شده و رویکرد نسل جدید به کتاب تغییر کرده است که تمام این موارد باعث شده ناشران ادامه فعالیتشان را در صنعت نشر بررسی کنند.

  مدیر مسئول انتشارات اری ترین خاطرنشان کرد: نسل جدید بیشتر به مطالعه در فضای مجازی می ‌پردازد باید وضعیت برخی مسائل در بازار نشر روشن شود تا ناشران راحت‌تر کتاب منتشر کنند در شرایط کنونی بازار نشر ناشران برای سرمایه گذاری روی برخی عناوین و کتاب ‌ها ریسک نمی ‌کنند.

  بیشتر بخوانید: طرح تابستانه، خسارت کرونا به بازار کتاب را جبران نمی کند

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 3 =