ناشران کتاب به فرهنگ کتابخوانی کمک کنند

  0
  9
  نمایشگاه کتاب

  نماینده ولی فقیه در استان اصفهان درباره قیمت بالای کتاب‌ گفت: تقاضای بنده از ناشران کتاب و فروشندگان کتاب این است که حداقل سود را در فروش کتاب‌های خود به ویژه در کتاب‌های دینی داشته باشند.ناشران کتاب باید در این زمینه اقدام کنند

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در حاشیه بازدید از چهاردهمین نمایشگاه کتاب اصفهان اظهار داشت: جای بسیار خوشحالی دارد که استقبال پر شوری از نمایشگاه کتاب امسال اصفهان شده است؛ یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری این است که مردم اهل کتاب در کشور ما کم هستند.

  نماینده ولی فقیه در استان اصفهان تصریح کرد: به همه دوست‌داران کتاب عرض می‌کنم که کتاب قابل مقایسه با لوح‌های فشرده و نرم‌افزاها نیست؛ در کتاب انسان اگر به دنبال مطلبی باشد در کنار آن ده‌ها مطلب دیگر را فرا می‌گیرد نباید از کتاب غافل شد، کتاب رفیق خوبی است و کتاب‌خوانی باعث افزایش روحیه در انسان می‌شود.

  وی ادامه داد: البته خواندن کتاب‌هایی با محتوای مفید نیز باید مورد توجه قرار گیرد، کتاب خوب مانند استاد خوب است، مؤلف و متن کتاب نیز در درک و فهم خواننده از آن کتاب بسیار موثر است.

  طباطبایی‌نژاد  بیان کرد: دست یافتن به کتاب با محتوا و مطالعه اینگونه کتاب‌ها بسیار با اهمیت است تا کتاب خواندن ارزش پیدا کند به عنوان مثال کتاب‌های شهید مطهری کتب پر ارزشی هستند که هر صفحه آن دارای ارزش بسیار بالایی است.

  امام‌جمعه اصفهان درباره قیمت بسیار بالای کتاب‌ها خاطرنشان کرد: تقاضای بنده از ناشران و فروشندگان کتاب این است که حداقل سود را در فروش کتاب‌های خود به ویژه در کتاب‌های دینی داشته باشند.

  وی ادامه داد: مشکل اصلی این است که هنوز نتوانسته‌ایم کاغذ مورد نیاز را برای کتاب‌های خود تامین کنیم خوشبختانه چند کارخانه تولید مقوا راه‌اندازی شده است و تا پایان سال چندین کارخانه دیگر در صنعت کاغذ راه‌اندازی می‌شود اما متأسفانه در این زمان کاغذ با دلار خریداری می‌شود که برای ناشران کتاب گران تمام می‌شود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  6 + سه =