موج جدید شیوع کرونا و احتمال لغو برگزاری نمایشگاه کتاب تهران

  0
  46
  شیوع کرونا

  دبیر شورای سیاست گذاری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران گفت: اگر ابتلا و شیوع کرونا به همین شکل باقی بماند و شاهد کاهش این بیماری نباشیم نمایشگاه کتاب تهران در دوره سی و سوم خود لغو خواهد شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ ایوب دهقانکار در گفت ‌و گو با خبرگزاری میزان، پیرامون آخرین اخبار درباره برگزاری سی و سومین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت: ما طی هفته‌های گذشته نامه‌ای درباره شیوه برگزاری نمایشگاه کتاب به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارائه دادیم و طی روزهای گذشته منتظر جواب این ستاد بوده‌ایم اما هنوز هیچ پاسخی از این ستاد به شورای سیاست گذاری نمایشگاه کتاب تهران نیامده است.

  وی در راستای شیوع کرونا ادامه داد: البته با توجه به شروع موج دوم شیوع کرونا این عدم پاسخگویی و تاخیر در نظریه نهایی نسبت به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران طبیعی است، در حال حاضر شرایط به هیچ عنوان عادی نیست و اگر این ستاد بخواهد امروز و با شرایط فعلی بیماری کرونا به ما جوابی بدهد طبیعتا این جواب نسبت به برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در سال جاری منفی خواهد بود.

  دبیر شورای سیاست گذاری سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران با تاکید بر اولویت سلامت جامعه بر برگزاری نمایشگاه اذعان کرد: ما تا زمانی که ممکن باشد برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران و تاییدیه ستاد ملی مبارزه با کرونا صبر می‌کنیم زیرا این رویداد فرهنگی باید با اطمینان خاطر برگزار شود.

  شیوع کرونا

  وی با اشاره به لغو احتمالی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران تاکید کرد: اگر موج شیوع کرونا طی دو ماه تیر و مرداد ماه سال جاری فروکش کرد، می‌توان به برگزاری نمایشگاه امیدوار بود اما اگر این اتفاق نیفتاد ما مجبور به اتخاذ تصمیمی دیگر خواهیم بود. اگر شیوع کرونا به همین شکل باقی بماند و شاهد کاهش این بیماری نباشیم نمایشگاه کتاب تهران در دوره سی و سوم خود لغو خواهد شد.

  دهقانکار درباره احتمال جایگزین شدن نمایشگاه آنلاین کتاب اذعان کرد: نمایشگاه آنلاین کتاب به هیچ وجه نمی تواند ابعاد مختلف این رویداد فرهنگی را پوشش دهد، ما برنامه های جانبی فراوانی را در نظر داریم و این روزها مقدمات آنها را در جهت حمایت از ناشران چیده‌ایم اما این به معنای برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب تهران نخواهد بود.

  بیشتر بخوانید: برگزاری نمایشگاه کتاب در انتظار آخرین تصمیم ستاد ملی کرونا

  وی در همین رابطه اذعان کرد: ترجیح شورای سیاست گذاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزاری این رویداد در تابستان امسال است، اما اگر شیوع کرونا همچنان در اوج بماند طبیعتا ما هم نمی خواهیم سلامت جامعه به خطر بیفتد، از طرفی برگزاری این نمایشگاه در پاییز و زمستان چندان مطلوب نیست زیرا از لحاظ زمانی با نمایشگاه دوره بعد که در اردیبهشت ماه سال آینده اتفاق می افتد فاصله کمی داشته و امکان برنامه ریزی مناسب برای دوره بعدی نمایشگاه را از ما و همین طور ناشران می گیرد.

  دهقانکار با تاکید بر مشکلات بوجود آمده در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب تهران خاطرنشان کرد: علاوه بر مشکلات داخلی که ما برای برگزاری نمایشگاه کتاب تهران داریم، از سویی در بخش بین الملل هم با توجه به محدودیت های عمده بوجود آمده با مشکلات فراوانی روبرو هستیم، به همین خاطر ترجیح می دهیم نمایشگاه کتاب تهران از هر جهت به دور از شرایط جهانی بیماری کرونا روی دهد تا بتوانیم بار دیگر میزبان کشورهای مختلف جهان در این رویداد باشیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  3 × یک =