نمایشگاه کتاب هرات و حضور ناشران ایرانی

  0
  22
  ناشران

  قرار است نخستین نمایشگاه کتاب هرات با حضور ناشران ایرانی هفته آینده در شهر هرات افغانستان برگزار شود.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از  سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل، «رضایی دستجردی» مسئول مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در هرات اعلام کرد: نخستین نمایشگاه ناشران ایرانی شنبه آینده در شهر هرات برگزار می‌شود و این نمایشگاه به مدت یک هفته به روی فرهنگیان و علاقه‌مندان به کتاب باز خواهد بود.

  وی افزود: در این نمایشگاه که در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه هرات برگزار می‌شود، بیش از شصت هزار جلد کتاب در هشت هزار عنوان عرضه خواهد شد. این نمایشگاه با هدف گسترش روابط دو کشور در زمینه فرهنگی برگزار خواهد شد.

  «دستجردی» هدف از برگزاری این نمایشگاه کتاب را ارتقای سطح روابط علمی ایران و افغانستان عنوان کرد و افزود: کتاب‌های این نمایشگاه با تخفیف سی تا چهل درصد در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

  کتاب‌های ایرانی در افغانستان به ویژه در میان فرهنگیان و دانشجویان افغان همواره با استقبال خوبی روبرو شده است. دانشجویان افغانستانی استقبال فراوانی از برگزاری این نمایشگاه کردند.فرهنگ مشترک، زبان مشترک باع شده تا مردمان افغان از کتاب ها و ناشران ایرانی و حضورشان در نمایشگاه کتاب هرات استقبال کنند و حضور ناشران ایرانی را گرامی بدارند.

  فرهنگ، زبان و تاریخ مشترک ایران و افغانستان مهمترین عوامل استقبال دانشجویان و فرهنگیان افغان از کتاب‌های ایرانی است.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  یک × 2 =