ضربه به ناشران با نشر غیر قانونی و قاچاق کتاب

  0
  51
  کار ناشران

  مدیر نشر عامه گفت: ناشران با درآمد کمتر از ۱۰ درصد کتاب‌های پرفروشی که دارند سرپا مانده‌اند و تکثیر و نشر غیر قانونی این کتاب‌ها آنها را در دشواری و سختی می‌اندازد.

  نشر غیر قانونیبه گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر؛ محمود آموزگار،  نایب رئیس اول اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران و مدیر انتشارات کتاب عامه در برنامه گفت و گوی فرهنگی رادیو گفتگو با موضوع قاچاق کتاب، گفت: معمولاً ۱۰ درصد کتاب‌ های ناشران حرفه‌ای اقبال پیدا می‌کند و با درآمدی که این ۱۰ درصد برایشان ایجاد می‌کند معیشت‌شان را تأمین می‌کنند پس زمانی که شمارگان این کتاب‌ها کاهش پیدا می‌کند وضعیت معیشتی ناشران دچار مشکل می‌شود و نشر غیر قانونی کتاب‌ها به ناشران ضربه می‌زند.

  وی درباره نشر غیر قانونی کتاب افزود: بازی با واژه تخفیف یکی از شگردهای قاچاق کتاب در جذب خریدار است، مواردی گزارش شده که ناشر اصلی کتابی را به مبلغ ۲۵ هزارتومان عرضه کرده در حالی که این کتاب را با پشت جلد ۵۰ هزار تومان چاپ کرده و با تخفیف ۵۰ درصدی به فروش می‌رسانند.

  مدیر انتشارات کتاب عامه گفت: حقوق مؤلف و ناشر جایگاه واقعی خود را ندارد و با گذشت ۵۱ سال از تصویب حقوق مؤلفان در کشور همچنان فرهنگ و باور این مسئله حتی در بین ناشران هم دیده نمی‌شود. امیدوارم با مقابله با تکثیر و نشر غیر قانونی کتاب‌ها شاهد رونق نشر در کشور باشیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست − 12 =