استقبال از بخش بین الملل نمایشگاه مجازی تهران

  گفت و گو با مدیر امور نمایشگاه های خانه کتاب و ادبیات ایران 

  0
  45
  بخش بین الملل نمایشگاه مجازی تهران

  مدیر امور نمایشگاه های خانه کتاب و ادبیات ایران گفت: آمار ثبت نام کنندگان در بخش بین الملل نمایشگاه مجازی تهران از حدود ۱۱۰ شرکت‌کننده گذشت که از این تعداد ۳۰ شرکت کننده ایرانی و ۸۰ شرکت کننده خارجی از ۲۴ کشور هستند و در مجموع بیش از ۷۰ درصد شرکت کنندگان، ناشران و فعالان حوزه فرهنگ و صنعت نشر بین المللی هستند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، شیوا وکیل نسلیان با اعلام این خبر که استقبال از بخش بین الملل نمایشگاه مجازی تهران نوید بخش موفقیت نمایشگاه مجازی کتاب در سال های آتی است، گفت: مهلت ثبت نام متقاضیان در بخش بین الملل نمایشگاه مجازی تهران به پایان رسیده است.

  مدیر امور نمایشگاه های خانه کتاب و ادبیات ایران عنوان کرد: بخش بین ‌الملل یکی از بخش ‌های مهم و جذاب نمایشگاه کتاب تهران محسوب می‌ شود که به مدد آن ارتباطات بین ‌المللی حوزه کتاب ایجاد شده و شکل می گیرد.

  حضور پر رنگ کشورها در بخش بین الملل نمایشگاه مجازی تهران

  نسلیان افزود: در اولین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، برنامه ریزی های هدفمند و متعددی با کشورهای مختلف انجام گرفت و شرایط حضور آنها فراهم شد و امروز شاهد استقبال خوبی از طرف کشورهای خارجی متقاضی ثبت‌نام از 5 قاره دنیا در بخش بین‌ الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران بودیم.

  وی با تاکید بر اینکه برخی از ثبت نام کنندگان از کشورهایی مانند اسپانیا، اندونزی، کلمبیا و سنگال و غیره هستند که برای اولین بار در بخش بین الملل نمایشگاه مجازی تهران حضور پیدا می کنند، گفت: میزان استقبال کشورها از نمایشگاه مجازی کتاب تهران در مقایسه با نمایشگاه فیزیکی به شکل چشمگیری در مقایسه با سال های گذشته قابل توجه است که عوامل متعددی در آن دخیل است.

  بیشتر بخوانید: رونق حوزه کتاب و کتابخوانی با برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

   نسلیان تصریح کرد: دسترسی آسان تر به نمایشگاه یکی از دلایل این رونق است. در اولین دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران، امسال با توجه طرح توسعه ای بلند مدت و پلت فرم پایه ای دیجیتال رایت سنتر، شرکت کنندگان براساس سطح بندی اعمال شده میتوانند کتاب های قابل نمایش خود را در سامانه بارگذاری کنند.

   وی در پایان گفت: نمایش کتاب در فضای مجازی تجربه جدیدی است و می تواند دستاوردهای خوبی به همراه داشته باشد. علاوه بر آن در این بخش 30 برنامه جنبی بین المللی  نیز با حضور  180 سخنران در قالب وبینار های بین المللی تدارک دیده شده است که بیش از نیمی از سخنرانان از کشورهای مختلفی از اقصی نقاط دنیا هستند که در اولین دوره نمایشگاه کتاب مجازی تهران به اجرا درخواهد آمد که متعاقبا اطلاعات تکمیلی در خصوص نشست های وبیناری اعلام خواهد شد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  4 × 2 =