باز خوردهای نمایشگاه مجازی کتاب کرمان

  0
  39
  صدا و سیما

  مدیر مسئول انتشارات نگارتابان معتقد است، نمایشگاه مجازی کتاب کرمان نتوانسته است، حتی بخشی از مشکلات اقتصادی ناشران را حل کند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد دولت آبادی بیان کرد: ظاهرا ناشران در نمایشگاه مجازی کتاب کرمان فروش زیادی نداشتند. این نمایشگاه نتوانسته است، بخشی از مشکلات اقتصادی ناشران را حل کند و وضعیت اقتصادی شان را بهبود بخشد. برای مثال چهار عنوان از کتاب‌های انتشارات نگارتابان در فروشگاه مجازی کتاب جنوب کرمان فروخته شد؛ به دلیل اینکه بعضی از کتاب هایمان منتشر نشده بودند و در سایت با عنوان ناموجود درج شده بود.

  تاریخ برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران اعلام شد

  وی افزود: بیش از ۱۰ عنوان کتاب ناشرانی هم که با عنوان‌های بیشتری در نمایشگاه مجازی کتاب جنوب استان کرمان شرکت کرده بودند، فروش نرفت. این مسئله بیش از آنکه به دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه مربوط باشد، به مخاطبان آن باز می‌گردد. مخاطبان کتاب از این نمایشگاه چندان استقبال نکردند.

  بیشتر بخوانید:

  اولین نمایشگاه مجازی کتاب برگزار شد

  برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب دارای مزایای بسیاری است

  تأثیر ویروس کرونا بر صنعت نشر کرمان

  راههای بهبود وضع نشر

   

  مدیر مسئول انتشارات نگارتابان ادامه داد: احتمالا مخاطبان کتاب به حضور در نمایشگاه‌های فیزیکی عادت کردند. برای همین هیچ نمایشگاه مجازی نمی‌تواند، جایگزین نمایشگاه‌های حضوری شود. این نمایشگاه‌ها پربازدیدترین رویداد‌های ادبی هستند.

  مخاطب کتاب‌ها را می‌بیند و از این راه کتاب مورد نظرش را انتخاب می‌کند. قطعا مخاطب کتاب علاقه دارد، با حضور در نمایشگاه از کتاب‌ها بازدید کند. اگر بخواهم خودم را جای مخاطبان کتاب بگذارم قطعا ترجیح می‌دهم کتابم را از نمایشگاه‌های حضوری تهیه کنم.

  دولت آبادی بیان کرد: فقط باید دید چگونه می‌توان مسئله میزان فروش ناشران در نمایشگاه را برطرف کرد. شاید مخاطبان نمایشگاه مجازی کتاب جنوب استان کرمان هنوز به حضور در فضای مجازی عادت نداشتند، یا اینکه بن‌های خرید کتاب به مخاطبان واگذار نشده بود. برخی ناشران حاضر در نمایشگاه مجازی کتاب جنوب استان کرمان به پنل پست کتاب دسترسی نداشتند. از این رو موسسه خانه کتاب و ادبیات به آن‌ها در این زمینه کمک می‌کرد.

  وی در پایان اظهار کرد: ناشران در زمینه ثبت نام برای حضور در نمایشگاه مجازی کتاب کرمان مشکلی نداشتند. اطلاع رسانی به ناشران هم در حد خوبی بود. در حدی که برگزار کنندگان نمایشگاه مجازی کتاب  کرمان با ناشران تماس می‌گرفتند و پاسخگوی ناشران در زمینه مشکلاتی که با آن مواجه می‌شدند، بودند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 + ده =