ناشران و کتابفروشان گرد هم می آیند

  گردهمایی کتابفروشان وناشران نیمه آذر ماه برگزار می‌شود

  0
  30
  ناشران

  گردهمایی ناشران و کتابفروشان تهران با هدف طرح مسائل و مشکلات کتابفروشی‌ها و بررسی راهکارهای رفع آن نیمه آذر برگزار می‌شود.

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایبنا، محمد یراقچی، مدیر کارگروه کتابفروشان اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران عنوان کرد: کارگروه کتابفروشان در تلاش است به منظور بررسی مشکلات و دغدغه‌های همکاران خود در این صنف، گردهمایی و نشست همفکری با حضور کتابفروشان برگزار کند.

  وی ادامه داد: این نشست حول محور مسائل و مشکلات کتابفروشان تهران خواهد بود و بیشتر به منظور شناسایی دغدغه‌های همکاران است.

  یراقچی با بیان اینکه نیمه آذر ماه، زمان برگزاری این نشست خواهد بود، گفت: از سوی دیگر افراد توانمند و باتجربه زیادی در صنف کتابفروشان مشغول فعالیت هستند که درصدد هستیم از ظرفیت و پتانسیل آن‌ها در کارهای اتحادیه بهره‌مند شویم.

  با توجه به مشکلات اخیری که در خصوص صنعت چاپ، کمبود کاغذ و گرانی های ناگهانی رخ داد سطح خریداران کتاب به شدت کاهش پیدا کرده و کتاب از سبد کالاهای خانوارها حذف شد. در نتیجه این امر ناشران و کتابفروشان با مشکلات زیادی ربرو شده و این مسئله باغث تغییرات بسیار زیادی در بازار شده بود. لزوم صحبت و تعامل و هم اندیشی افرادی که در این صنوف مشغول به فعالیت هستند بیش از پیش احساس می شود.

  وی تاکید کرد: استفاده از تجارب پیشکسوتان و آشنایی با کتابفروشان از جمله مزیت‌های برگزاری این نشست است که از این پس به صورت مستمر و دوره‌ای برگزار خواهد شد.

  یراقچی همچنین از رایزنی کارگروه کتابفروشان با سایر کارگروه‌های اتحادیه خبر داد و گفت: با کارگروه ناشران و موزعان به عنوان حلقه‌های اصلی و مهم کتاب در کشور نیز تعاملاتی داشتیم تا بتوانیم از نظرات و دیدگاه‌های آن‌ها نیز برای پیشبرد برنامه‌های خود استفاده کنیم.

  وی با اشاره به برگزاری جلسات با کمیسیون آموزش اتحادیه نیز عنوان کرد: آموزش کتابفروش حرفه‌ای و راهکارهای تقویت مهارت کتابفروشان نیز از دیگر موضوعاتی است که به‌‌زودی نشست‌ و کارگاه‌های آموزشی درباره آن‌ها برگزار می‌کنیم.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  9 + شانزده =