ناشران کتاب و حضور پر رنگشان در سمنان

  0
  2
  نمایشگاه سی و سوم کتاب

   مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: بیش از ۵۰۰ ناشر برای حضور در نمایشگاه کتاب استان سمنان، از ۲۷ آذر تا دوم دی ۹۸ در سالن غدیر شهر سمنان، اعلام آمادگی کردند. ناشران کتاب در این نمایشگاه حضوری پر رنگ داشتند.

  به گزارش چاپ و نشر به نقل از ایرنا- حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر فضیلت روز دوشنبه در نشست ستاد برگزاری نمایشگاه کتاب استان سمنان افزود: ۵۰۰ ناشر برای حضور در این نمایشگاه اعلام آمادگی کردند که نیمی از ناشران کتاب  توسط موسسه نمایشگاهی برای حضور در این نمایشگاه معرفی خواهند شد و غرفه فروشگاهی خود را در این نمایشگاه برپا خواهند کرد.

  وی با اشاره به برگزاری بسیار مطلوب نمایشگاه کتاب استان سمنان در سال گذشته افزود: اعلام آمادگی ۵۰۰ ناشر، بیانگر استقبال ناشران کشوری از نمایشگاه کتاب استان سمنان است و باید شاخص ها و شیوه برگزاری این نمایشگاه در حد و اندازه سومین استان با سواد کشور باشد.

  فضیلت، برگزاری نمایشگاه کتاب را با شاخص های مطلوب آبرویی برای کل استان دانست و گفت: برپایی نمایشگاه کتاب جریان فرهنگی است که یک هفته استان سمنان را تحت تاثیر قرار می دهد و مردم این استان در نمایشگاهی که سال گذشته در شاهرود برگزار شد استقبال خوبی داشتند و  در نتیجه انتظار از این نمایشگاه بیشتر خواهد بود.  

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان همچنین خواستار مشارکت دستگاه‌های مختلف استان در برگزاری این نمایشگاه شد و افزود: اعضای ستاد برگزاری نمایشگاه که ریاست آن بر عهده استاندار است و دستگاه‌های مختلف در آن عضویت دارند باید مشارکت فعال در برگزاری این نمایشگاه داشته باشند.

  معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست ابراز داشت: این نمایشگاه در روزهای ۲۷ آذر تا دوم دی امسال در سالن غدیر سمنان با برنامه های جنبی فرهنگی هنری برگزار خواهد شد و با توجه به افزایش هزینه ها خواستار جلب کمک و همراهی دستگاههای مختلف در این خصوص هستیم.

  سیما رجبی با بیان اینکه هفدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان در دو نوبت صبح و عصر برپا خواهد بود گفت: کتاب‌های عرضه شده در این نمایشگاه حداقل با ۳۰ درصد تخفیف ارائه خواهد شد. 

  سال گذشته در شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان بیش از هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال کتاب در شاهرود به فروش رفت.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سیزده + یازده =