استقبال چشمگیر از بازگشایی کتاب فروشی ها

0
14
کتاب فروشی ها

با بازگشایی کتاب فروشی های بریتانیا پس از سه ماه تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا، فروش کتاب با استقبال چشمگیر مخاطبان مواجه شد.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از گاردین، در شش روز نخست بازگشایی کتاب فروشی های بریتانیا حدود چهار میلیون نسخه کتاب به فروش رفته که این رقم نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته با ۳۰ درصد افزایش روبرو بوده است.

پس از تعطیلی‌ های ماه مارس ناشی از شیوع ویروس کرونا، مجوز بازگشایی برخی از کتاب فروشی های بریتانیا از پانزدهم ژوئن صادر شد.

بر اساس اطلاعات «نیلسن بوک‌اسکن» (وب‌سایت رسمی بررسی آمار فروش کتاب‌ در بریتانیا)، ۳.۸ میلیون نسخه کتاب به ارزش ۳۳ میلیون پوند در هفته منتهی به بیستم ژوئن در بریتانیا به فروش رسیده است.

با وجود این‌که کتاب فروشی ها اسکاتلند و ولز در هفته منتهی به بیستم ژوئن تعطیل بودند، این آمار با افزایش ۳۱ درصدی در تعداد و قیمت آثار فروخته ‌شده نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته همراه است.

با توجه به گزارش «بوک‌سلر»، از زمان انتشار کتاب «‌هری پاتر و محفل ققنوس» در سال ۲۰۰۳، این بیشترین آمار فروش در بیست و پنجمین هفته سال محسوب می ‌شود.

کتابفروشی ها نیز اقدام‌های پیشگیرانه‌ای، از استفاده از مواد ضدعفونی‌ کننده گرفته تا قرنطینه کردن ۷۲ ساعته کتاب ‌هایی را که توسط مشتری‌ها جابه‌جا شده‌ در دستور کار قرار داده ‌اند.

در یکی از شعبه‌ های کتاب ‌فروشی «واتر استونز»، در نحوه چیدمان کتاب‌ ها در قفسه ‌ها تغییراتی ایجاد شده است به نحوی که کتاب‌ ها پشت و رو قرار داده شده ‌اند تا به این‌ ترتیب مشتری ‌ها بتوانند بدون در دست گرفتن‌ آن ‌ها خلاصه کتاب را بخوانند.

بیشتر بخوانید: فراخوان حضور در نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۲۰۲۰

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

13 + هجده =