نمایشگاه بزرگ کتاب در سمنان

  0
  35
  ناشران

  سمنان – مدیرکل ارشاد اسلامی استان سمنان بابیان اینکه ۱۲۰غرفه برای نمایشگاه بزرگ کتاب سمنان تدارک دیده‌شده است، گفت: ۱۰ غرفه ازاین‌بین به ناشران استانی اختصاص دارد.

  به گزارش  چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر، حجت‌الاسلام علی‌اصغر فضیلت در نشست خبری مشترک مدیران استان سمنان درباره انتخابات، نمایشگاه کتاب و نظارت بر عرضه سوخت به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه نمایشگاه بزرگ کتاب سمنان ۲۷آذرماه گشایش می‌یابد، تأکید کرد: ۱۲۰ غرفه در این نمایشگاه تدارک دیده‌شده است.

  وی افزود: ۶۰ هزار و ۲۱۵ عنوان کتاب توسط ناشران کشوری و استانی در این نمایشگاه که بزرگ‌ترین رویداد فرهنگی سال در حوزه کتاب محسوب می‌شود، ارائه خواهد شد.

  مدیرکل ارشاد اسلامی استان سمنان، ادامه داد: هفدهمین نمایشگاه کتاب سال جاری در سمنان مانند دور گذشته که شاهرود میزبان آن بود، دارای دو بخش عرضه کتاب و ناشران و همچنین بخش جانبی شامل مسائل فرهنگی، نمایشگاه‌های عکس، رویدادهای آموزشی و … است.

  نمایشگاه بزرگ کتاب سمنان

  فضیلت بابیان اینکه عملکرد خوب نمایشگاه در دور قبلی به میزبانی شاهرود باعث شد تا سمنان بتواند میزبانی هفدهمین نمایشگاه را نیز به دست آورد، تأکید کرد: یکی از ملاک‌ها برای ناشران در راستای حضور در نمایشگاه کتاب، فروش کتاب‌ها است که خوشبختانه سال گذشته این امر در شاهرود تحقق یافت.

  وی افزود: سال گذشته و در قالب شانزدهمین نمایشگاه کتاب استان سمنان در شاهرود ۸۰۰ میلیون تومان کتاب فروخته و این امر سبب شد تا ما برای برگزاری هفدهمین دوره با مشکلی در راستای دعوت ناشران روبرو نباشیم.

  مدیرکل ارشاد اسلامی استان سمنان بابیان اینکه این نمایشگاه تا دوم دی‌ماه میزبان علاقه‌مندان است، بیان داشت: این رویداد فرهنگی به‌طورقطع می‌تواند بر تمام ابعاد و حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی سراسر استان تأثیر بسزایی داشته باشد لذا متصدیان برای این نمایشگاه بخش‌های جانبی را تدارک دیده‌اند.

  فضیلت بیان کرد: نمایشگاه کتاب یک رویداد اجتماعی فرهنگی است که برپایی آن نیازمند مشارکت عمومی تمام دستگاه‌های اجرایی و خدماتی و … است لذا امیدواریم تمهیداتی اندیشیده شود که بهترین همکاری با این نمایشگاه در سطح استان صورت گیرد.

  بیشتر بخوانید: بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب و تجلیل از دست اندر کاران

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  8 + شش =