ارسال کتاب کودک با پهباد

0
8
پهباد

کتابخانه عمومی ایالت ویرجینیا اعلام کرده قصد دارد با استفاده از پهبادهای خاصی کتاب‌ های درسی و غیر درسی به کودکان دبستانی در قرنطینه برساند.

به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از سی ‌ان ‌ان، کتابخانه عمومی ایالت ویرجینیا اعلام کرده قصد دارد با استفاده از پهبادهای خاصی کتاب ‌های درسی و غیردرسی به کودکان دبستانی در قرنطینه برساند. ایده اصلی این طرح توسط «کلی پاسیک» کتابدار کتابخانه مطرح شده است. این کتابدار مدرسه می‌ گوید سرویس پهباد گوگل برای این کار بسیار مناسب است و در نظر دارد با استفاده از این سرویس کتاب ‌های کودکان را تامین کند.

 پاسیک در گفت و گو با سی ‌ان ‌‌ان گفت: شغل اصلی من کتابدار مدارس بوده است و حالا با استفاده از سرویس گوگل ارسال کتاب برای کودکان دبستانی تنها کاری است که می ‌توانم در این دوران بحرانی برای آن ها انجام دهم. وینگ (wing) یکی از شرکت‌ های زیر مجموعه گوگل برای رساندن محموله ‌های سبک به دست مشتری ‌ها است.

 این شرکت در کشورهای آمریکا، استرالیا و فنلاند از سال 2014 تاکنون کالاهای سبک از جمله خواربار را به مناطق دور روستایی ارسال می ‌کند. پاسیک اعتقاد دارد پهبادهای این شرکت برای رساندن کتاب به کودکان در اولویت قرار دارند.

 وی گفت: پروژه ارسال کتاب برای کودکان از هفته گذشته آغاز شده است و تاکنون 35 کتاب برای کودکان مناطق دورافتاده ایالت ویریجینیا ارسال شده است. گفته می ‌شود حدود 600 دانش‌آموز دبستانی در این ایالت در مناطق دورافتاده روستایی زندگی می‌ کنند که قرار است با این سرویس کتاب دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: قصه تلخ به محاق رفتن کتاب

 آلکسا دنت سخنگوی شرکت وینگ نیز از این پروژه اظهار خرسندی کرده و می‌ گوید: ارسال کتاب برای کودکان یکی از افتخارات کاری این شرکت بوده است و امیدوار است در ایام قرنطینه این شرکت بتواند کمک زیادی به کودکان دبستان باشد. در طرح مذکور دانش‌آموزان کتاب‌ های مورد نیاز خود را به صورت آنلاین از طریق وب ‌سایت مدرسه خود به کتابخانه سفارش می‌ دهند و شرکت با هزینه‌ ای مشخص کتاب ‌ها را ارسال می‌ کند.

منبع: ایبنا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

8 − پنج =