«چاپ؛ گفت‌ و ‌گو با فعالان حوزه چاپ» منتشر شد

  0
  26
  فعالان حوزه چاپ

  کتاب «چاپ» مجموعه گفت‌ و گو با هفت پیشکسوت و فعالان حوزه چاپ به همت هاشم اکبریانی و از سوی خانه کتاب منتشر شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ کتاب «چاپ؛ گفت‌ و ‌گو با فعالان حوزه چاپ» دفتر هفتم تاریخ شفاهی نشر معاصر به همت هاشم اکبریانی از سوی خانه کتاب منتشر شده‌است.

  این کتاب، مجموعه گفت‌‌ و گو با سید‌عبدالمطلب پیامی، سید‌مهدی پیامی‌، سید‌حسین احمدی‌، هوشنگ رهنما‌شیرزاد، پیمان کوفی، محمد امین و شیرین متین رضا هفت فعال حوزه چاپ است.

  اکبریانی در مقدمه، چاپ در ایران را دارای پیشینه طولانی معرفی می‌ کند که تحولات فراوانی را پشت سر گذاشته و از چاپ سنگی به چاپ دیجیتال رسیده ‌است. در این مقدمه آمده‌است:

  «کتاب جایگاه ویژه در این صنعت داشته‌ بی‌ شک اولین گام‌‌ ها در صنعت چاپ ایران به کتاب مربوط می‌ شود و پس آن است که چاپ در عرصه‌ های مختلف رخ می ‌نمایاند. در عین حال نباید فراموش کرد که چاپ کتاب هم خود شاهد گستردگی فراوان بوده ‌است. نگاهی کوتاه به چاپ، نشان از آن دارد که امروزه چاپ ‌های مختلفی برای تولید کتاب وجود دارد و دستگاه‌ و تخصص‌ های خاصی به آن اختصاص یافته ‌است.

  علاوه‌ بر این ابزار و اقلام استفاده ‌شده در صنعت چاپ هم تغییرات زیادی به خود دیده ‌است. از جوهر و رنگی که استفاده می ‌شود تا دستگاه‌ های بزرگ ده‌ ورقی و چهار ورقی همگی دستخوش تحولات بسیاری شده‌ اند. نکته مهم دیگر تخصصی شدن روز ‌افزون چاپ است. روزگاری که چاپخانه شامل چاپ حروف چینی، صحافی و گاه حتی لیتوگرافی می‌ شد.»

    کتاب «چاپ؛ گفت ‌و‌ گو با فعالان حوزه چاپ» با شمارگان 500 نسخه در 171 صفحه به بهای 20 هزار تومان از سوی خانه کتاب منتشر شده‌است.

  بیشتر بخوانید: چاپ زیستی در پزشکی بازساختی منتشر شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  5 + 8 =