آلودگی هوا هزاران نفر را روانه بیمارستان کرد

  0
  13
  آلودگی هوا

  آلودگی هوا این روزها در صدر اخبار ایران قرار دارد. مسئولان یکسری تدابیری برای کنترل و کاهش آلودگی هوا اندیشیده اند، مانند اجرای طرح زوج و فرد از درب منازل و یا تعطیلی چند روزه مدارس ولی متاسفانه هیچ کدام از این راهکارها تا به حال جوابگو نبوده، هوا همچنان آلوده است و قربانی می گیرد. همگی منتظر هستند تا باران ببارد و آلودگی هوا اندکی بهتر شود.

  مردم اما در مواجه با این هوای آلوده کم کم استقامت خود را از دست می دهند بر طبق آخرین خبر های موثق عده بیشماری از مردم به دلیل آلودگی هوا به اورژانس منتقل شدند. افرادی که بر اثر آلودگی هوا به اورژانس منتقل شدند به تنگی نفس  وسرفه های شدید دچار شدند. با توجه به آلودگی شدید هوا تنها افراد حساس در معرض خطر نیستند بلکه افراد عادی وسالم نیز در معرض خطر قرار دارند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از جام جم آنلاین، دکتر عباس شاهسونی با بیان اینکه اینکه امروز شدیدترین وضعیت آلودگی هوا در هفته اخیر را شاهدیم، گفت: آلودگی در برخی مناطق تهران بسیار شدید است. میانگین شاخص آلودگی هوا در تمام ایستگاه‌های تهران ۱۷۵ بوده و برای همه افراد ناسالم محسوب می‌شود. همچنین در مناطق ۱۸، دو، ۱۱، شاخص آلودگی بسیار بالا بوده و شاخص آلودگی آن‌ها به ترتیب ۲۰۷، ۲۰۵ و ۲۰۲ است. این مناطق بسیار ناسالم هستند.

  وی درباره احتمال آلوده بودن بارانی که پیش‌بینی شده از پنج‌شنبه شب در پایتخت ببارد، گفت: با بارندگی هیچ مشکلی از نظر سلامتی برای مردم ایجاد نمی‌شود و آب باران مشکلی نخواهد داشت و امیدواریم بارندگی رخ دهد.

  آلودگی هوا خطرناک برای همه افراد

   

  شاهسونی تاکید کرد: با توجه به تداوم آلودگی هوا توصیه می‌شود که گروه‌های حساس شامل کودکان، سالمندان، زنان باردار، افراد دارای بیماری‌های قلبی، تنفسی، مبتلایان به فشار خون، دیابت، افرادی که جراحی‌هایی مانند عمل قلب انجام داده یا بیماری زمینه‌ای دارند و… از تردد غیرضروری در شهر اجتناب کنند. در عین حال همه افراد سعی کنند که کمترین مواجهه را با هوای آلوده داشته و ترددهایشان را در شهر کاهش دهند البته در صورت تردد در شهر حتما از ماسک‌های N۹۵ یا P۲ استفاده کنند.

  رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه در عین حال مردم انجام فعالیت‌ های ورزشی در هوای آزاد را به حداقل برسانند، گفت: همچنین افرادی که دچار خسس سینه، تنگی نفس، سرفه‌های شدید، سرگیجه و … شدند، حتما در صورت لزوم به پزشک مراجعه کنند. علائمی چون تنگی نفس، درد قفسه سینه، سرگیجه، سرفه شدید، سوزش گلو و… ممکن است بر اثر مواجهه با آلودگی هوا در افراد ایجاد شود.

  سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت که طی ۶ روز گذشته و همراه با افزایش آلودگی هوا، ۱۳ هزار و ۹۳۱ نفر به دلیل بیماری‌های قلبی و تنفسی به اورژانس مراجعه کرده‌اند.

  مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشورنیز با اشاره به آمار مراجعه‌کنندگان به اورژانس بر اثر آلودگی هوا از ۲۸ آذر تا ۳ دی اظهار کرد: به دلیل بروز آلودگی هوا و افزایش ذرات معلق هوا در شهرهای اصفهان، البرز، تهران، مرکزی، قزوین، قم، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خوزستان و یزد ۱۳ هزار و ۹۳۱ نفر به اورژانس پیش‌بیمارستانی سراسر کشور مراجعه کردند که از این تعداد ۸۵۴۷ نفر بیماران قلبی و ۵۳۸۴ نفر بیماران تنفسی بودند.

  خالدی با بیان این‌که تهران رکوددار مراجعات به اورژانس در روزهای آلوده است، ادامه داد: ۶۸۵۲ نفر در تهران به اورژانس پیش‌بیمارستانی مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که ۴۲۱۹ نفر بیمار قلبی و ۲۶۳۳ نفر بیمار تنفسی بودند.

  سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: تعداد مراجعه‌کنندگان به اورژانس پیش‌بیمارستانی به دلیل افزایش ذرات معلق هوا در استان اصفهان ۱۸۵۸، آذربایجان غربی ۱۳۶۷ و آذربایجان شرقی ۱۲۵۳ نفر بوده است.

  بیشتر بخوانید:آلودگی هوای تهران و کم شدن ساعت کاری ادارات

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  پنج × 1 =