بارش باران تنها راه مبارزه با آلودگی هوا در تهران

  0
  17
  باران

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از جام جم آنلاین، هوای این روزهای تهران هیچ خوب نبودده است. از بارش باران برف خبری نبود و غلظت آلودگی نیز روز به روز بیشتر می شد. اما چندی است که آسمان دوباره درهای رحمتش را به روی مردم ایران گشوده است.

  به گزارش سازمان هواشناسی در روزهای آینده کل کشور با بارش برف و باران روبرو خواهد شد. این مطلب جای خوشوقتی بسیار دارد و هم میهنان عزیزمان را شاد خواهد کرد و نوید سلامت و امید است اما یادمان باشد، یاد ما مردم ایران و مسئولان که برای از بین برفتن آلودگی هوای تهران تنها چشم دوختن به آمدن باران کافی نیست.

  سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اشاره به بارش باران و برف در نقاط مختلف کشور از وقوع رگبار باران و رعد و برق در جنوب کشور خبر داد.

   بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی با نفوذ سامانه بارشی به کشور از جمعه (۱۳ دی ماه) بارش باران و برف در کشور آغاز می‌شود.

  در نتیجه جمعه بعداز ظهر شاهد حاکمیت این شرایط جوی در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، جنوب اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، جنوب اردبیل، ارتفاعات تهران، قزوین والبرز خواهیم بود.

  بارش باران و برف شنبه (۱۴ دی ماه) بارش باران و برف در نیمه غربی سواحل دریای خزر، تهران، قزوین، البرز، کردستان، کرمانشاه، ایلام، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، همدان، گیلان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، شمال فارس، شمال و شرق خوزستان، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد و نوار غربی اصفهان و یکشنبه (۱۵ دی ماه) در کرمانشاه، کردستان، ایلام، جنوب آذربایجان غربی، خراسان رضوی و نیمه شمال خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

  بر اثر حاکمیت این شرایط جوی، لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف، تشکیل مه و کاهش دید رخ می‌دهد بنابراین نسبت به احتیاط در تردد جاده‌ای و مجهز کردن خودروها به تجهیزات زمستانی توصیه می‌شود.

  در ادامه این اطلاعیه رگبار باران و رعد و برق و احتمال بارش تگرگ در روز شنبه (۱۴ دی ماه) در خوزستان، فارس، شمال هرمزگان، بوشهر و نیمه غربی کرمان و یکشنبه (۱۵ دی ماه)‌ در جنوب فارس، شرق بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان، نیمه جنوبی خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان پیش‌بینی می‌شود که آبگرفتگی معابر عمومی، جاری شدن روان‌آب و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی را در پی دارد بنابراین احتیاط در تردد مناطق کوهستانی و پرهیز از اتراق در اطراف رودخانه‌ها توصیه می‌شود.

  بیشتر بخوانید: جزئیات سهمیه بندی بنزین اعلام شد

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  14 + 5 =