برخورد با دارندگان کارت بازرگانی جعلی

  0
  11
  کارت بازرگانی

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس معتقد است اگر شاخص‌ ها برای اعطای کارت بازرگانی کافی بود نباید امروز برخی افراد به اسم کارتن خواب ‌ها کارت بازرگانی دریافت می ‌کردند.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر؛ ولی اسماعیلی با بیان اینکه باید با کسانی که کارت ‌های بازرگانی جعلی یا یک بار مصرف دارند، برخورد شود، گفت: قوه قضائیه و مراجع ذیربط باید این افراد را شناسایی کرده و با آنان برخورد کنند.

  وی تأکید کرد: البته مسئله مهم‌تر آن است که مجلس و دولت باید ساختارها را اصلاح کنند به این معنا که فردی که می‌خواهد کارت بازرگانی دریافت کند باید شناسایی شود، سابقه تجارت وی لحاظ شود و همچنین باید مشخص شود که آیا آن فرد اهلیت لازم برای دریافت کارت بازرگانی را دارد یا خیر.

  نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در تمام جهان این مسئله مورد توجه قرار می‌گیرد و این گونه نیست که هر کسی بخواهد بتواند به راحتی کارت بازرگانی دریافت کند.

  اسماعیلی اظهارداشت: باید شاخص‌ هایی برای اعطای این کارت به افراد تعریف شود تا یک فرد ایرانی در صورتی که آن شاخص‌ها را داشته باشد بتواند آن را دریافت کند.

  بیشتر بخوانید: صدور و تمدید کارت بازرگانی

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر این شاخص‌ ها در کشور ما بسیار کم است، چرا که اگر شاخص‌ها برای اعطای این کارت کافی بود نباید امروز برخی افراد به اسم کارتن خواب‌ ها این کارت را دریافت می‌کردند.

  وی با تأکید بر اینکه نباید بدون لحاظ کردن شاخص‌ها کارت بازرگانی صادر شود، گفت: اگر ساختار اصلاح شود و از سوی دیگر به فردی که کارت بازرگانی داده می‌شود هشدار داده شود که این کارت تا چه حد می‌تواند برای آن فرد از یک سو منشأ خیر و از سوی دیگر منشأ شر باشد قطعاً شاهد مشکلاتی که در این زمینه تاکنون به وجود آمده است، نخواهیم بود.

  اسماعیلی تأکید کرد: نباید بدون ضابطه این کارت صادر شود و قطعاً اگر ساختار ارائه کارت اصلاح شود، این آسیب‌ها کمتر می‌شود و مجلس شورای اسلامی و به ویژه کمیسیون اجتماعی آمادگی کامل دارد تا اصلاحات لازم در این زمینه را انجام دهد.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هفده + 19 =