خون بهای سردار ملی ایران از آمریکا ستانده خواهد شد

  0
  23
  سردار

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین، خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی مردم ایران  و منطقه را عزادار کرد. این سردار عالی مقام مدت ها در میدان های جنگ با فتنه ای که خود آمریکا در منطقه ایجاد کرده بود و نام آن را نیز داعش گذارده بود مبارزه کرد و برای حفاظت از مرزهای میهنش یک لحظه را نیز از دست نداد. 

  آمریکایهای مدت ها است که در منطقه خاورمیانه با موذی گری دست به آشوب می زنند تا نفوذ همه جانبه خود را بر منطقه گسترش دهند. از به راه انداختن جنگ داخلی در سوریه تا ایجاد گروه های تروریستی همچون داعش در منطقه، خیلی از دشمنان قسم خورده ایران بر حضور نظامی ایران در سوریه خرده می گیرند و به جای تحلیل های درست و دیدن واقعیت مسئله ایران را متهم به حضور در سوریه می کنند. آن ها یا چشمان خود را به روی حقیقت بسته اند و یا منافع شان اقتضا نمی کند که حقیقت را ببینند. ایران اگر از مرزهای خود محاظت نکند و اگر در منطقه حضوری قاطع و همه جانبه از خود نشان ندهد. اسرائیل و آمریکا و فتنه هایی که در منطقه بر پا می کنند از ایران به جز نامی با قی نخواهند گذاشت!

  نخست وزیر اسرائیل با وقاحات هر چه تماتر در یکی از سخنرانی های خود گفت ایران بیش ار اندازه بزرگ است! همین یک جمله باید برای ما ایرانی ها کافی باشد تا به معنای نیت شوم اسرائیل و آمریکا پی ببریم، آنان در پی تجزیه و نابودی ایران عزیز مان هستند، در پی آن که عزت و آبروی ایرانی و سرزمینش را از او بگیرند.

  اینچنین است که با وقاحت ژرنرال ایرانی را هدف قرار داده و او و همراهانش را به شهادت می رسانند. ما ایرانی ها جدای از تمام اختلافاتی که  در سرزمین ما رخ داده باید به هوش باشیم تنها سرمایه ما وطن است، اگر وطن خود را از دست بدهیم همچون سوری های و عراقی ها و افغان ها آواره سرزمین های اروپایی خواهیم شد. ما ایرانی های باید به یاد داشته باشیم که سرداران گران قدری همچون سردار سلیمانی حافظ جان و مال ملت ما بودند و آمریکا خون بهای کار خود را به ملت ایران خواهد پرداخت.

   در همین رابطه رییس جمهوری گفت: جای خالی سردار سلیمانی به راحتی پر نمی‌شود چراکه او نه تنها یک فرمانده جنگی و طراح عملیات‌های بزرگ بود بلکه یک سیاستمدار و استراتژیست بی‌نظیر و با استعدادی بود.

  حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح شنبه با حضور در منزل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و در دیدار با اعضای خانواده شهید، شهادت آن سردار سرافراز و شجاع اسلام را به خانواده وی تبریک و تسلیت گفت.

  رییس جمهوری با اشاره به اینکه امروز نه تنها ملت ایران، بلکه همه مردم مسلمان و آزادی‌خواه جهان داغدار از دست دادن این شهید بزرگوار هستند، اظهار داشت: با اینکه مردم ابعاد جهاد و فداکاری‌های او را می‌شناسند اما باید اقدامات و کارهای عظیم او برای همگان روشن شود.

  روحانی با بیان اینکه سلیمانی سرداری بود که در این ۳۸ سال هیچ گاه از مرکب جهاد پیاده نشد و تلاش و فداکاری او شبانه روزی بود، خاطرنشان کرد: خدمات این شهید بزرگوار در راستای تامین امنیت کشور و منطقه بویژه برای مردم عراق، سوریه، یمن، لبنان و افغانستان فراموش نشدنی است.

  رییس جمهوری با تاکید بر اینکه یاد و نام این شهید بزرگوار از دل‌ ملت ایران بیرون نمی‌رود و ماندگار خواهد شد، افزود: جنایتی که آمریکا مرتکب شد در تاریخ بزرگترین جنایت‌های فراموش نشدنی آنان علیه ملت ایران باقی خواهد ماند.

  روحانی تاکید کرد: آمریکایی‌ها نفهمیدند که چه خطای بزرگی را مرتکب شدند؛ آنها آثار این اقدام جنایتکارانه را نه فقط امروز بلکه در طول سال‌های آینده هم خواهند دید.

  رییس جمهوری ادامه داد: بی تردید آمریکا امروز به مراتب در میان مردم ایران و عراق منفورتر شده است.

  روحانی با بیان اینکه جایگاه و مقام سردار سلیمانی چیزی جز شهادت آن هم به دست بزرگترین تروریست تاریخ نبود، گفت: همه نیروهای آمریکایی با آماده باش کامل دست به دست هم دادند تا این سرمایه بزرگ را از ما و ملت‌های مسلمان بگیرند.

  رییس جمهوری با اشاره به اینکه خداوند این فقدان را جبران خواهد کرد، افزود: جوانان عزیز ایران پیرو و عاشق راه سردار سلیمانی بوده و ان‌شاءالله ده‌ها سردار سلیمانی در این کشور ساخته می‌شوند.

  روحانی اظهارداشت: جای خالی سردار سلیمانی به راحتی پر نمی‌شود چراکه او نه تنها یک فرمانده جنگی و طراح عملیات های بزرگ بود بلکه یک سیاستمدار و استراتژیست بی‌نظیر و با استعدادی بود.

  رییس جمهوری ادامه داد: شهید سلیمانی همواره برای ملت‌های مظلوم و امنیت کشورهای منطقه تلاش کرد و امروز همه مسلمانان و آزادگان جهان داغدار او هستند.

  روحانی با اشاره به حضور شجاعانه سردار سلیمانی در مبارزه با تروریست‌های داعش و دفاع از حریم اهل بیت(ع) گفت: جایگاه و اقدامات او برای تاریخ ما فراموش نشدنی است و سردار سلیمانی جاودانه تاریخ ایران خواهد بود.

  رییس جمهوری حق ملت ایران در خونخواهی و انتقام خون سردار سلیمانی را حقی به جا و حتمی دانست و اظهار داشت: انتقام خون شهید سلیمانی آن روزی ستانده می‌شود که ببینیم با ادامه مجاهدت‌ها دست خبیث آمریکا برای همیشه از منطقه کوتاه شده است.

  روحانی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا شرمنده خون شهیدان نباشیم، تاکید کرد: ملت ایران با بزرگواری و حضور پر شور خود در مراسم تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ارادت خود به راه شهیدان را به نمایش خواهند گذاشت.

  رییس جمهوری افزود: دشمنان ملت ایران از اقدامات و برنامه‌ریزی های سردار سلیمانی در مسیر توسعه ثبات و امنیت منطقه بسیار عصبانی بودند چرا که با درایت او برنامه ریزی و توطئه دشمنان خیلی زود برملا می‌شد و به همین دلیل او را مظلومانه و با خباثت به شهادت رساندند.

  سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بامداد روز جمعه با دستور دونالد ترامپ و در اثر حمله پهبادهای آمریکایی‌ در فرودگاه بغداد به همراه ابو مهدی مهندس از فرماندهان حشد الشعبی به شهادت رسید.

  رهبر انقلاب اسلامی به مناسبت شهادت این سردار رشید اسلام سه روز عزای عمومی اعلام کردند.

  دیروز همچنین رهبر انقلاب اسلامی، حجت الاسلام ابراهیم رییسی و علی لاریجانی،روسای قوای قضاییه و مقننه در منزل شهید سلیمانی حضور یافتند و با خانواده آن سردار شهید دیدار کردند.

   وزارت امور خارجه روز گذشته در دو نوبت سفیر سوییس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران را فرا خواند.

  رهبر انقلاب روز جمعه سردار سید اسماعیل قاآنی را به عنوان فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب کردند.

  نماینده کشورمان در سازمان ملل در گفت‌وگویی اختصاصی با سی‌ان‌ان عنوان کرد: ما چشمانمان را بر روی ترور قاسم سلیمانی نمی‌بندیم و انتقام سختی خواهیم گرفت.

   مجید تخت روانچی، نماینده کشورمان در سازمان ملل در گفت‌وگویی اختصاصی با سی‌ان‌ان گفت: آمریکا جنگی را علیه ایران آغاز کرده است. این تنها جنگ اقتصادی نیست چرا که با ترور فرمانده ارشد ما، مسئله از این فراتر رفته است. مردم ایران و منطقه در حال سوگواری برای قاسم سلیمانی هستند.

  وی افزود: ما چشمانمان را بر روی اتفاقات شب گذشته نمی‌بندیم و انتقام سختی خواهیم گرفت. ایران با دقت تصمیم خواهد گرفت و زمان و مکان آن را مشخص خواهد کرد.

  نماینده کشورمان در سازمان ملل در پاسخ به این سوال که آیا ایران، آمریکا را مستقیم هدف قرار خواهد داد؟ گفت: من در جایگاه آن نیستم که جزئیات برنامه‌ی انتقام‌مان را افشا کنم. آمریکا یکی از فرماندهان ارشد ما را  هدف قرار داده است. این مسئله با تعهدات بین‌المللی آمریکا تناقض دارد. آن‌ها از حریم هوایی یک کشور ثالث استفاده کرده‌اند و نخست‌وزیر آن کشور نیز این اقدام‌شان را محکوم کرده است پس آمریکا باید انتظار هرگونه پاسخی را داشته باشد.

  سردار سلیمانی میهمان دولت عراق بود 

  مسعود اخوان استاد حقوق بین الملل درباره تبعات حقوقی اقدام آمریکا در ترور سردار سلیمانی گفت:

  با توجه به اینکه سنا مجوز ترور سردار سلیمانی را صادر نکرده بود و این ترور اقدام شخصی ترامپ محسوب می شود از نظر حقوق بین المللی چه پیامدهایی دارد؟

  در این رابطه چند نکته قابل توجه است.اولین نکته، مسئولین آمریکایی اعلام کرده اند ایشان را از مسیر های مختلف تحت نظر داشتند و مسئولیت را بر عهده گرفته اند. هر بحثی در آمریکا وجود داشته باشد اهمیتی برای ما ندارد و مسئولیت با آمریکا است و باید پاسخگوی عواقب آن باشند. نکته دوم، غرب ماهیت خود را نشان داد. کسانی که فکر می کردند غرب متمدن، دموکرات و مدافع حقوق بشر است متوجه هیچ بودن عقیده خود شدند.

  کسی که عمر خود را در مقابل تجاوزگری در برابر صدام و جریانات تکفیری و داعش صرف کرده بود در معرض ترور قرار گرفت. سردار سلیمانی مخالف موجودیت رژیم صهیونیستی بود و اینجاست که پیوندی بین رژیم صهیونیستی و ایالات متحده مشخص شد. قبلا صهیونیست ها از پشت پرده ترور ها را انجام می دادند ولی در این مقطع خود آمریکا به صحنه آمد و ماهیت پلید و جنایتکار خود را آشکار کرد. نکته سوم، از حیث مباحث حقوق بین الملل است.

  همه موازین حقوق بین الملل اعم از اعلامیه جهانی حقوق بشر و اعلامیه حقوق بشر اسلامی و کنوانسیون های مربوط به میثاق مدنی و سیاسی ملل متحد و همچنین کنوانسیون ۱۹۶۹ معاهدات حقوق بین الملل وین همه این ها تایید کننده موضع به حق جمهوری اسلامی است. به خاک عراق تجاوز شده و قطعا مسئولین عراقی پیگیری خواهند کرد همچنین مسئولین ما باید این مساله را پیگیری کنند. حاج قاسم سلیمانی را به دعوت دولت عراق و به عنوان مستشار نظامی در عراق حضور داشت.

  امور بین الملل قوه قضاییه و وزارت امور خارجه و همه مسئولین ذی ربط باید این پرونده را به صورت پرونده حقوقی عاجل و بین المللی تلقی کنند و از همه راههایی که میسر است افشاگری و بر علیه آمریکا اقدام کنند تا پاسخگو باشد. اینجا جایی نیست که کسی ساکت بماند همه باید در این عرصه به میدان بیایند و بیانیه و اعلام مواضع خود را داشته باشند و به موج ضد استکباری و ضد صهیونیستی که در منطقه و در جهان بشریت ایجاد شده است بپیوندند.

  به نظر شما این موضوع می تواند آتش جنگی بین ایران و آمریکا را برافروزد؟

  ما هیچگاه علاقمند جنگ نبوده و نیستیم ولی در این خصوص طرف آمریکایی پیام را گرفته است. نیروهای آمریکایی به سرعت سفارتخانه خود را در عراق تخلیه کرده و پا به فرار گذاشتند. این نشان دهنده عدم احساس امنیت آمریکا در کشورهای ثالث است. بنابراین حضور آنها در مقابل ایران هیچگاه جنگی جوانمردانه و مستقیم نبوده و نیست و ما چنین عرضه و توانی را در طرف های آمریکایی نمی بینیم. نتیجه مشخص است و آنها باید پاسخگوی عواقب اقدامات خود باشند.

  رابطه ایران و آمریکا در دوران پسا داعش چطور ارزیابی می شود؟

  داعش زاییده و پرورده تفکر آمریکایی بوده است. داعش هیچ مفهومی در تفکر اهل سنت و کشورهای عربی و اسلامی ندارد. بنابراین همانطور که ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود به طرف مقابل گفت دولت اوباما داعش را ایجاد کرد ما نیز به همین قضیه واقف بودیم و اعلام و توصیه می کنیم، آمریکا باید دست از حمایت جریان های تکفیری بردارد.

  آمریکا جنایتکار است و تا اینگونه جنایات را انجام می دهد و مسئولیت کار خود را نپذیرفته است و آماده عقب نشینی از مواضع خود نیست باید این رابطه را خصمانه و واقع بینانه تلقی کرد و این پیامی برای تمام غرب باوران در ایران و منطقه و جهان است. کسانی که به این تفکر باور داشتند باید در مواضع خود تجدید نظر کنند.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  15 − 9 =