همه چیز درباره سقوط هواپیما ی عازم اوکراین

  0
  42
  سقوط هواپیما

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از فارس، آمریکایی ها ادعا می کنند سقوط هواپیما به دلیل حمله نظامی بوده است. در پی به شهادت رساندن شهید سردار قاسم سلیمانی  توسط نیروهای آمریکایی، نیروی سپاه ایران برای جوابگویی به این عمل شرم آور اقدام به موشک باران مواضع آمریکا در عراق کردند. همزمان با این واقعه اتفاق تلخ دیگری برای هموطنانمان که عازم اوکراین بودند رخ داد. این هواپیما به دلیل نقص فنی دچار آتش سوزی شده و در نهایت سقوط کرد.

  تمام سرنشینان آن کشته شدند. هنوز این داغ بر دل های خانواده های ایرانی تازه بود که آمریکایی ها و متحدانش با پخش کردن خبر شایعه ی ساقط شدن این هواپیما با موشک های سپاه ایران مردم را دو چندان ناراحت و نگران کردند. در همین رابطه  وزرای خارجه و دفاع آمریکا و رئیس سازمان اطلاعات مرکزی این کشور (سیا) در جلسه‌ای با اعضای کنگره اذعان کرده‌اند اطلاعاتی مبنی بر اینکه هواپیمای اوکراینی با شلیک موشک سرنگون شده وجود ندارد.

  سقوط  هواپیمای بوئینگ

   یک روزنامه آمریکایی ساعاتی قبل‌تر گزارشی منتشر و تصریح کرده مقام‌های آمریکایی حاضر در یک جلسه توجیهی با اعضای کنگره به سرنگون نشدن هواپیمای اوکراینی اذعان کرده‌اند.

  روزنامه لس‌آنجلس‌تایمز روز ۸ ژانویه (چهارشنبه) در گزارشی نوشته مقام‌های آمریکایی که در یک نشست توجیهی با اعضای کنگره حاضر بوده‌اند گفته‌اند «اطلاعاتی که نشان دهد این هواپیما هدف قرار گرفته، وجود ندارد.»

  روزنامه آمریکایی نوشته این اظهارنظر را یک نماینده کنگره حاضر در این نشست، به شرط عدم افشای نام در گفت‌وگو با این روزنامه مطرح کرده است.

  مقام‌های آمریکایی حاضر در این جلسه «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا و «جینا هاسپل» رئیس سیا بوده‌اند که برای توضیح درباره وضعیت تنش‌های میان ایران و آمریکا بعد از پاسخ موشکی ایران، در جلسه کنگره حضور پیدا کردند.

  ادعاهای آمریکاییها درباره سقوط هواپیما

   

  علی‌رغم این گزارش، مقام‌های پنتاگون روز پنجشنبه مدعی شدند که این هواپیما با شلیک موشک ساقط شده است.

  حدود ساعت ۰۶:۱۲ روز چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز ۷۵۲در ساعت ۰۶:۱۲ ‌از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیف پرواز کرده بود، پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۰۶:۱۸ در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران سقوط کرد.

  هواپیما دارای۱۶۷ مسافر و ۹ نفر خدمه پروازی بود که همه سرنشینان آن جان باختند؛ اغلب مسافران این پرواز (حدود ۱۴۰ نفر) ایرانی بودند.‌

  براساس گزارش اولیه دفتر بررسی سانحه سازمان هواپیمایی، نقص فنی موجب آتش‌سوزی، قطع ارتباطات مخابراتی و نهایتا سقوط هواپیما شده است؛ هواپیما ابتدا تا ارتفاع ۸۰۰۰ پا صعود می‌کند و پس از آن همزمان اطلاعات هواپیما از صفحه رادار حذف و هواپیما با از دست دادن ارتفاع با زمین برخورد کرده و متلاشی می شود. هیچ پیام رادیویی توسط خلبان در خصوص شرایط غیر معمول دریافت نشده است.

  سقوط هواپیما ی مسافربری باعث کشته شدن صدها هموطن ایرانی شد که بیشتر آن ها جوانان تحصیل کرده ای بودند که برای کار و تحصیل ایران ترک کرده بودند.  گذشته از تلخی شوم این حادثه باید مسئولان امر به فکر بیوفتند که چرا جوانان ایران زمین باید ایران ترک کنند و برای کار و زندگی به کشورهای پیشرفته بروند. چرا ما نتوانسته ایم کاری کنیم که ایران برایشان همانی باشد که باید باشد.

  این واقعه تلخ باید خیلی چیزها را به یاد مسئولان بیاورد! باید تا دیر نشده برای پدیده مهاجرت جوانان کشور به کشورهایی همچون کانادا و آمریکا فکری اندیشیده شود. باید انگیزه و امید را بار دیگر در دل جوانان میهن زنده کرد و به آنان یاد آوری کرد که ریشه هایشان هر کجا هست متعلق به همان جا هستند. هر چند سخت باید ایستادگی کنند و بمانند و بسازند. این گونه فرار از وطن و ترک خانه و کاشانه شان برای یافتن بهشتی فراسوی مرزهای ایران خیالی بیش نیست. غم و اندوه از دست دادنشان برای ایران قابل باور نیست.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  هجده + هجده =