کارت سوخت ماشین های بدون بیمه باطل می شود

  0
  18
  کارت های سوخت

  کارت سوخت ماشین هایی که بیمه شخص ثالث نیستند باطل خواهد شد. طبق گفته مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بعد از دو بار اطلاع رسانی از طریق پیامک در صورت ترتیب اثر ندادن به هشدارهای مربوطه کارت سوخت ماشین های مذبور باطل خواهد شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تسنیم، شهرام رضایی درباره پیامک‌هایی که روزهای اخیر مبنی بر ابطال کارت سوخت در صورت دریافت نکردن بیمه شخص ثالث برای برخی مردم ارسال شده، گفت: قانونی به اسم قانون بیمه اجباری شخص ثالث وجود دارد که در ماده ۴۸ آن، نیروی انتظامی و دیگر نهادهای مربوط را موظف می‌کند کارت هوشمند سوخت برای کسانی که بیمه شخص ثالث ندارند، صادر نشود.

  وی افزود: در این قانون آمده است که ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت مکلف است از صدور هر گونه کارت سوخت و تخصیص اولیه سهمیه یا ادامه آن برای وسایل نقلیه فاقد بیمه خودداری کند، همچنین در تبصره آن تأکید شده است بیمه مرکزی و نیروی انتظامی مکلفند اطلاعات مربوط به وسایل نقلیه مذکور را به صورت برخط در اختیار ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت قرار دهند.

  هشدار برای ابطال کارت سوخت

  مدیر برنامه‌ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: به تعدادی از مردم در روزهای اخیر پیامک زده شده مبنی بر اینکه بیمه شخص ثالث ندارید، پس اقدام به گرفتن بیمه شخص ثالث کنید تا کارت سوخت شما باطل نشود. در واقع بین سامانه هوشمند سوخت و بیمه مرکزی ارتباط برقرار شده تا به کسانی که بیمه اجباری شخص ثالث ندارند، اخطار داده شود.

  رضایی با بیان اینکه این پیامک‌ها اخطار مرحله اول است، گفت: هنوز زمان دقیقی برای اینکه چه مدت پس از اخطار اول کارت سوخت کسانی که برای گرفتن بیمه شخص ثالث اقدام نکنند می‌سوزد، مشخص نشده است اما مطمئنا یک مرحله اخطار دومی هم خواهیم داشت و بعد کارت هوشمند سوخت باطل می‌شود.

  وی در پاسخ به اینکه اگر فردی بیمه شخص ثالث دارد و پیامک اخطار ابطال کارت سوخت برایش ارسال شده، چه کند؟ گفت: این افراد باید به بیمه خود مراجعه و استعلام کنند که آیا بیمه شخص ثالث آنها در سامانه بیمه مرکزی ثبت شده است یا خیر. 

  بیشتر بخوانید:

  آلودگی هوای تهران و کم شدن ساعت کاری ادارات
  رمز دوم یکبار مصرف سد راه کلاه برداران/ اجبار برای استفاده از مرز پویا
  آلودگی هوا و سرطان برای تهرانی ها

   

   

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  10 + هشت =