ساختمان سازی از خاک با چاپ سه بعدی

  0
  13
  ساختمان

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از ایرنا – محققان شیوه جدیدی را ابداع کردند که در آن برای چاپ سه‌بعدی ساختمان‌ها به جای سیمان از خاک موجود در محل استفاده می‌شود.

  به گزارش روز یکشنبه آژانس بین‌المللی انرژی، صنایع سیمان، عامل تولید هفت درصد از دی اکسید کربن جهان است. سیمان ماده اصلی مورد استفاده در پروژه‌های ساخت و ساز محسوب می‌شود؛ اما قابلیت بازیافت ندارد و حمل و نقل و تولید آن مستلزم صرف انرژی قابل توجهی است.

  هدف محققان این است که به جای سیمان، از خاک محلی هر منطقه برای چاپ سه‌بعدی بناها استفاده شود. به گفته آنها، این فناوری جدید علاوه بر کاهش مصرف سیمان، می‌تواند موجب تحول صنعت ساختمان شود.

  استفاده از مواد موجود در محل موجب کاهش نیاز به حمل و نقل در فواصل طولانی و کاهش آثار مخرب ساخت و ساز بر محیط زیست می‌شود.

  فناوری چاپ سه‌بعدی، قابلیت انعطاف‌بالایی را برای ساخت بناها فراهم می‌کند و امکان ساخت بناهای پیچیده را در محیط‌های دشوار در اختیار می‌گذارد. توسعه این فناوری می‌تواند زمینه را برای ساخت و ساز در سیارات دیگر از جمله مریخ فراهم کند. با وجود این، چاپ سه بعدی ساختمان‌ها دارای محدودیت‌هایی است برای مثال در این نوع سازه‌ها رعایت تمام مقررات شهرسازی و مرتبط با صنعت ساختمان، همچنان به عنوان یک چالش باقی مانده است.

  بیشتر بخوانید:

  کاهش قیمت کاغذ چاپ و تحریر طی هفته گذشته

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  شانزده − 9 =