افزایش قیمت خودرو و شوک ناگهانی به بازار

  0
  9
  خودرو

  رئیس نمایشگاه‌ داران خودرو با تأکید بر اینکه امسال بازار خودرو نه‌تنها ساماندهی پیدا نکرده بلکه بلاتکلیف‌تر از ماه‌های گذشته است، گفت: طی هفت ماه اخیر قیمت انواع خودروهای داخلی تا ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از همشهری آنلاین:  با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ سقف قیمتی در معاملات بازار وجود نداشته و فروشندگان به صورت سلیقه‌ای قیمت‌ها را تعیین می کنند، اظهار کرد: افرادی که خودرو در اختیار دارند نسبت به شرایط بازار قیمت‌گذاری‌های خود را انجام می‌دهند و هیچ نظارتی نیز بر عملکرد آنها صورت نمی‌گیرد.

  وی با بیان اینکه طی یک هفته اخیر پراید ۱۱۱ حدود ۹ میلیون تومان و پراید ۱۳۱ حدود ۱۱میلیون تومان گران شده است، افزود:علاوه براین در روزهای اخیر ساینا رشد ۱۲ میلیون تومانی پژو ۴۰۵ رشد ۱۶ میلیون تومانی داشته‌اند و پژو پارس حدود ۱۵ میلیون تومان گران شده است.

  رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با تاکید براینکه نمایشگاه‌داران در معاملات  داخلی بیگانه هستند و مهره اصلی این روزهای بازار فضای مجازی است، تصریح کرد: معاملات خودرو در بازار به صفر رسیده است اما بازار داغی در فضای مجازی دارد. به نحوی که هر کس با انتشار آگهی‌های مختلف سعی در افزایش بیشتر قیمت‌ها در بازار دارد. 

  سعید مؤتمنی با اشاره به اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد طی هفت ماه گذشته قیمت انواع ماشین داخلی رشد ۸۰ درصدی را تجربه کرده است، گفت: هنوز تصمیم مناسبی برای سامان دهی بازار به کار گرفته نشده و به نوعی بازار خودرو گویا برای مسئولین فراموش شده است. 

  به گفته وی نوسانات قیمت دلار نیز بر بلاتکلیفی این کالا اضافه کرده اما طی دو روز اخیر نمی‌دانیم چه اتفاقی در بازار بوجود آمده که ما شاهد رشد قابل توجه در انواع  این کالا داخلی هستیم.

  بیشتر بخوانید:

  بحران مسکن تا کجا

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  چهارده + شانزده =