حمایت از محیط زیست با حذف کیسه های پلاستیک

  0
  108
  حمایت از محیط زیست

  پارلمان آلمان ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی خرید  را از سال ۲۰۲۲ میلادی تصویب کرد. این طرح به منظور حمایت از محیط زیست به تصویب رسید.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از همشهری آنلاین، در حالیکه پارلمان آلمان ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی خرید را تصویب کرده است اما این قانون شامل همه کیسه‌های پلاستیکی خرید نمی‌شود و استفاده از برخی از آنها هنوز مجاز است و از این رو منتقدانی در بین مقامات و طرفداران محیط زیست دارد.حمایت از محیط زیست

  بنابر قانونی که در مجلس آلمان تصویب شد بکارگیری کیسه‌های پلاستیکی خرید در سوپرمارکت‌ها از سال ۲۰۲۲ میلادی دیگر مجاز نیست.

  قانون منع استفاده از کیسه‌های پلاستیکی مصوب پارلمان آلمان شامل آن دسته از کیسه‌ها می‌شود که ضخامت دیواره آنها بین ۱۵ تا ۵۰ میکرومتر است و همان کیسه‌های استانداردی است که معمولا هنگام خرید در کنار صندوق تحویل می‌گیرید.حمایت از محیط زیست

  این ممنوعیت دربرگیرنده کیسه ‌های قابل استفاده مجدد مخصوصا از نوع پایدار و کیسه‌های پلاستیکی نازکی که در بخش میوه و سبزی عرضه می‌شوند، نیست. هم‌چنین برای گذر از کیسه‌های پلاستیکی به گزینه‌های بهتر یک دور شش ماهه پیشنهاد شده بود که به اصرارِ حوزه تجارت، به یک سال افزایش یافت.

  سونیا شولتزه، وزیر محیط زیست آلمان از حزب سوسیال دمکرات که این طرح را به پارلمان داده در تعریف از آن گفته که کیسه پلاستیکی نماد اتلاف منابع است و گزینه‌های مناسب، سبدهای خرید، کیسه‌های پارچه‌ای قابل شستشو برای میوه و سبزیجات و جعبه‌های قابل استفاده مجدد برای کالاهای موجود در پیشخوان محصولات تازه است. این طرح به منظور حمایت از محیط زیست انجام شده است.

  اما برای طرفداران محیط زیست و صندوق جهانی طبیعت، قانون جدید فقط یک ممنوعیت نمادین به شمار می‌رود. علت این است که کیسه‌های پلاستیکی فقط یک درصد از مصرف پلاستیک آلمان را تشکیل می‌دهند.حمایت از محیط زیست

  حزب چپ و سبزهای آلمان نیز در انتقاد به این قانون آن را فاقد بلندپروازی لازم برای مبارزه با آلودگی محیط زیست دانستند. بتینا هوفمن، سخنگوی سیاست زیست محیطی سبزها این قانون را قطره‌ای از اقیانوس نامید و گفت: متاسفانه این قانونِ محدود، روند استفاده از بسته‌بندی‌های یکبار مصرف را متوقف نخواهد کرد.

  به گزارش دویچه‌وله، زباله‌های پلاستیکی و میکروپلاستیک‌ها از مهم‌ترین علل آلودگی محیط زیست به ویژه در آب‌های کره زمین هستند. میکروپلاستیک‌ها در برف‌های قله اورست تا عمیق‌ترین نقطه زمین موسوم به خندق “ماریانا” منتشر شده‌اند. تحقیقات نشان داده‌اند که سالانه حدود پنج تا ۱۲ میلیون تن پلاستیک وارد آب‌های کره زمین می‌شود. برای حمایت از محیط زیست باید تدابیری اندیشید تا میزان استفاده از این ماده تا حد ممکن کاهش پیدا کند.

  بیشتر بخوانید:

  اجرای طرح بازیافت کاغذ در ادارات

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  بیست − 7 =