دارا دوم عرضه می‌ شود

  0
  29
  دارا دوم

  وزیر اقتصاد از حل مشکلات پیش روی تاسیس صندوق دارا دوم خبر داد و گفت: در اولین چهارشنبه شهریور (پنجم شهریورماه) در هفته دولت نسبت به عرضه صندوق دارا دوم اقدام خواهد شد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از مهر، فرهاد دژپسند دقایقی قبل در گفت و گویی تلویزیونی درباره حواشی ایجاد شده پیرامون عرضه دارادوم در بورس، از حل مشکلات پیش روی تأسیس این صندوق خبر داد و گفت: در اولین چهارشنبه شهریور (پنجم شهریورماه) در هفته دولت نسبت به عرضه صندوق دارا دوم اقدام خواهد شد.

  وزیر اقتصاد با اشاره به حواشی ایجاد شده پیرامون عرضه این صندوق گفت: برای عرضه صندوق دارا دوم هماهنگی ‌های خوبی انجام شده بود اما در اجرا مشکلاتی پیش آمد؛ برداشت این بود که برای عرضه دارادوم، وزارت اقتصاد می‌تواند نسبت به تأسیس صندوق اقدام کند تا مدیریت صندوق توسط وزارت نفت انجام شود اما در قانون بودجه آمده است که دستگاه تخصصی باید برای تأسیس و مدیریت صندوق وارد عمل شود که در این مورد، دستگاه تخصصی وزارت نفت است.

  وی افزود: با هماهنگی‌های خوبی که بین ما و وزارت نفت انجام شد، قرار بر عرضه بود اما با توجه به اینکه این فرآیند به درازا کشید و سازمان خصوصی‌سازی تصمیم به عرضه بلوکی صندوق دارا دوم گرفت.

  وی ادامه داد: اما بر اساس صحبت‌ هایی که امروز با آقای زنگنه، وزیر نفت داشتم، مقرر شد در اولین فرصت نسبت به تأسیس صندوق اقدام شود که در این راستا تلاش‌ ها بر این است که در اولین چهارشنبه شهریور ماه در هفته دولت نسبت به عرضه این صندوق اقدام شود.

  دژپسند گفت: بنابراین عرضه بلوکی شرکت‌ های مشمول دارا دوم از امروز متوقف می‌شود.

  وزیر امور اقتصادی و دارایی در مورد مزایای صندوق دارا دوم اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های خوب دارا دوم این است که همه آحاد ایرانی می‌توانند نسبت به خرید سهام آن اقدام کنند.

  وی افزود: برخلاف دارا یکم که سقف دو میلیون تومانی برای خرید سهام آن در نظر گرفته شده بود، سقف این صندوق مطابق با مصوب دولت به پنج میلیون تومان افزایش یافته است.

  دژپسند با بیان اینکه با کارت ملی می‌توان سهام دارادوم را خرید، گفت: خریداران دارادوم در این معامله از تخفیف ارزش سهام برخوردار می‌شوند.

  وی تأکید کرد: خریداران دارا دوم درواقع یک سبد سهام متشکل از سهام پالایشگاه اصفهان، تهران، تبریز و بندرعباس را به صورت متمرکز خریداری می‌کنند.

  بیشتر بخوانید: تغییرات شاخص بورس

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  سه × 1 =