طرح حمایت های معشیتی ، چه کسانی مشمول گرفتن یارانه می شوند

  0
  21
  حمایت های معیشتی

  سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت های معشیتی ، گفت: تاکنون ۵.۴ میلیون سرپرست خانوار برای دریافت این حمایت نقدی ثبت نام کرده‌اند.

  به گزارش  چاپ و نشر به نقل از اقتصادآنلاین ، حسین میرزایی در رادیو اقتصاد گفت: مجموعا” ۷۶ میلیون نفر در کشور یارانه بگیر هستند که ۸ میلیون از جمعیت کشور یارانه دریافت نکردند و ۱۶ میلیون نیز مشمول طرح یارانه نیستند که در مجموع ۲۵ میلیون نفر از دریافت طرح معیشتی حذف شدند.

  سخنگوی ستاد شناساییطرح حمایت های معشیتی افزود: در این طرح افرادی با مشاغل خاص همچون پزشکان، اعضای هیات علمی، قضات و و کلا و کارمندان و مدیران ارشد دولتی حذف شدند که در صورت درخواست رسیدگی مجدد نیز به دلیل دریافتی های بالای درآمدی از این طرح بهره مند نخواهند شد.

  وی در خصوص اقدامات شناسایی افراد مشمول و غیر مشمول دریافت این طرح گفت: مکانیزم شناسایی و راستی آزمایی اطلاعات افراد بر مبنای کد ملی طراحی شده است که تمامی دارایی ها ی افراد همچون املاک و مستغلات، خودرو و دارایی بانکی در سیستم کد ملی لحاظ شده است.

  میرزایی در خصوص این سوال که نداشتن خانه شرط دریافت طرح حمایت های معشیتی هستند، توضیح داد: گاهی برخی از مستاجران با اجاره بهای ۴۰ میلیونی مبادرت به اجاره منزل در مناطق شمالی شهر می نمایند بنابراین نداشتن املاک از شروط دریافت طرح معیشتی نمی شود.

  وی در خصوص شکایت برخی از متقاضیان مبنی بر خرابی سامانه ثبت نام طرح دریافت حمایت های معیشتی گفت: در روز نخست به دلیل اختلال در سامانه پیامکی همراه اول سایت با مشکل روبرو شد حال اینکه تعداد ثبت نام کنندگان از طریق شرکت رایتل و ایرانسل به ۱۵۰۰ کد ملی رسید.

  سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت های معیشتی با بیان اینکه تاکنون ۵.۴ میلیون سرپرست خانوار در این طرح ثبت نام کرده اند، گفت: تمامی افرادی که ثبت نام نموده اند از طریق پیامک باخورد وضعیت خود را دریافت می کنند.

  وی متذکر شد: ۶۰ میلیون نفر از ۸۰ میلیون نفر جمعیت به ترتیب الویت مشمول دریافت طرح حمایت های معیشتی خواهند شد.

  بیشتر بخوانید:

  افزایش قیمت بنزین ودر آمد حاصل از آن برای مردم

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  1 × سه =