بسته‌ بندی مواد غذایی در پاکت های پلاستیکی به علت کمبود حلب!

  0
  41
  پاکت های پلاستیکی

  رئیس سابق اتحادیه آهن فروشان گفت: فولاد مبارکه تولید حلب آهنی را کاهش داده است از این رو نمی ‌تواند نیاز تولیدکنندگان روغن، رب گوجه فرنگی و تن ماهی را برآورد کند. همین مسئله باعث نارضایتی تولیدکنندگان شده است. به طوری‌که این صنعتگران نیاز مردم را در پاکت های پلاستیکی تامین می‌ کنند.

  بسته‌ بندی روغن در پاکت های پلاستیکی توجه کاربران ایرانی را در فضای مجازی به خود جلب کرده است اما این چالش تازه به تولیدکنندگان روغن منحصر نمی‌ شود و حالا بسیاری از کارخانه‌ داران صنایع غذایی از جمله تولیدکنندگان رب گوجه فرنگی و کنسرو تن ماهی و … می‌ گویند که با کمبود قوطی فلزی مواجه شده و ناچار هستند که تولید خود را کاهش دهند. 

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از تجارت‌نیوز، افزایش قیمت دلار و محدودیت واردات حلب و فلزات تولیدکنندگان مواد غذایی را با دردسر تازه مواجه کرده است. از آن سمت کاهش تولید صنایع فولاد موجب شده که تولیدکنندگان مواد غذایی برای بسته‌ بندی خود دچار مشکل شوند و از پاکت های پلاستیکی بهره برده اند.

  پاکت های پلاستیکی جایگزین حلب

  پاکت های پلاستیکیبه گفته رئیس سابق اتحادیه آهن فروشان، فولاد مبارکه تولید حلب آهنی را کاهش داده است. از این رو نمی ‌تواند نیاز تولیدکنندگان روغن، رب گوجه فرنگی و تن ماهی را برآورد کند. همین مسئله باعث نارضایتی تولیدکنندگان شده است. به طوری‌که این صنعتگران نیاز مردم را در پاکت های پلاستیکی تامین می‌ کنند.

  محمد آزاد توضیح داد: در گذشته حلب‌ مورد نیاز از کشورهای دیگر تامین و وارد می‌ شد و با افزایش قیمت دلار واردات حلب به کشور متوقف شده است و هر چند که فولاد مبارکه خط تولید جدید در راستای تولید حلب افتتاح کرد اما گزارش ‌ها نشان می ‌دهد که این کارخانه به اندازه کافی نمی ‌تواند تولید داشته باشد.

  آزاد درادامه درباره علت استفاده از پاکت های پلاستیکی به جای حلب گفت: مشکل فقط کمبود حلب نیست و قیمت بسته‌ بندی با قوطی ‌های فلزی بسیار گزاف شده است. به طوری که اگر تولیدکننده با قیمت‌ های فعلی حلب روغن مجانی هم در اختیار مردم قرار دهند باز به دلیل افزایش قیمت حلب قیمت تمام شده برای تولیدکنندگان بسیار گزاف است. تولیدکنندگان باید بسته‌بندی جدیدی را برای خط تولید خود در نظر بگیرند، چرا که نداشتن برنامه جدید می‌تواند قیمت مواد غذایی را سر به فلک بکشاند.

  بیشتر بخوانید: تولید پاکت های غیر قابل نفوذ زیست تخریب پذیر

  در همین زمینه چندی پیش هم محسن بوستانی‌فر، سرپرست معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت البرز گفته بود: «در حال حاضر مشکل روغن جامد تولید نیست بلکه تولیدکنندگان در تامین حلب ‌های بسته بندی این روغن با مشکل مواجه شده‌اند که بنا شده تغییراتی در بسته‌ بندی آنها ایجاد شود تا مشکل عرضه روغن نیمه جامد هم حل شود.»

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  نه + 12 =