بررسی مشکلات بازار آخال و افزایش بی رویه قیمت آن

  0
  59
  آخال

  سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران دیروز (24 آذرماه) جلسه ای را با هدف بررسی مشکلات اخیر بازار آخال و افزایش بی رویه قیمت آن با تولیدکنندگان کاغذ بسته بندی اعم از واحدهای بزرگ، متوسط و کوچک در هتل اسپیناس برگزار کرد.

  به گزارش چاپ و نشر آنلاین؛ باتوجه به مشکلات اخیر در بازار آخال و افزایش بی رویه قیمت آن و کاهش کیفیت انواع داخلی، سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوای ایران جلسه ایی با حضور تولیدکنندگان کاغذ بسته بندی اعم از واحدهای بزرگ، متوسط و کوچک در تاریخ 24 آذرماه در محل هتل اسپیناس ترتیب داد.

  آخالاعضا حاضر که از تمامی مناطق کشور در جلسه حضور یافته بودند، همگی از افزایش قیمت آخال ابراز نگرانی نموده و همسو با یکدیگر عزم جدی بر کنترل قیمت و ساماندهی کیفیت داشته و از این رو با توجه به نظرات تمامی همکاران و جمع بندی پیشنهادات مطرح شده مقرر شد:

  ۱- با توجه به لزوم ضرورت تداوم واردات آخال توسط واحدهای تولیدی، سندیکای تولید کنندگان کاغذ و مقوای ایران برنامه ریزی لازم برای واردات ۵۰ هزار تن آخال از کشورهای همسایه را فراهم و در اختیار همکاران و اعضا سندیکا قرار دهد‌.

  ۲- شرکت کنندگان در جلسه با اکثریت قاطع بر روی قیمت حداکثر ۴۴۰۰۰ ریال به عنوان سقف قیمت آخال بصورت تحویل درب کارخانه بدون بخشودگی ضایعات و رطوبت توافق نمودند.

  بر اساس توافق صورت گرفته مبنای تعیین کیفیت آخال شیوه نامه کنترل کیفی آن مصوب و ابلاغ شده سندیکا در سال ۱۳۹۸ است.

  سندیکا تاکید می کند در صورت ایجاد اتحاد و وحدت رویه قیمت ها در بازار قابل کنترل بوده و در دراز مدت منافع تمامی همکاران را تامین خواهد کرد؛ بنابراین تمامی همکاران و تولیدکنندگان عزیز را به تبعیت از مصوبات جلسه دعوت می نماید.

  بدیهی است با رعایت مصوبات این جلسه، همچون تجربه سنوات گذشته شاهد ایجاد ثبات قیمت نسبی در بازار بوده و منافع جمعی صنعت را تامین خواهیم نمود.

  ارسال یک پاسخ

  لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
  لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

  20 − ده =